INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

TUĞRUL TÜLEK

Tuğrul Tülek Sunucu, Oyuncu, Müzisyen, Eğitmen

icon

Konuşmacı Çözümleri

Masters of Ceremony

TUĞRUL TÜLEK 2024 Konuşma Başlıkları TUĞRUL TÜLEK 2024 Konuşma Başlıkları

  • Energiser & Ice Braker & Creative’’ Akış Sunumu

Tuğrul Tülek Kimdir?

1999 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı sene Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı. 2002 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nü kazandı. 2006 yılında Erasmus Öğrenci değişim Programı bünyesinde Polonya’ya gitti. Varşova’da Akademia Teatralna Im Aleksandra Zelwerowizca ‘da eğitim aldı, Türkçe ve İngilizce oyunlarda oynadı.


Türkiye’ye döndükten sonra DOT’un oyuncu seçmelerini kazandı ve “Kürklü Merkür” oyunuyla o yıl Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday oldu. DOT’taki 10 yıllık kariyeri boyunca bir çok oyunda oynadı, çevirdi, yönetti, pek çok ekip ödülü kazandı. 2015 yılında “İki Kişilik Yaz” oyunuyla 19. Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü’nü aldı. Aynı yıl Tiyatro Eleştirmenler Birliği tarafından Yılın Erkek Oyuncusu Seçildi ve Sadri Alışık Oyunculuk Ödülleri’nde Tiyatro alanında özel ödüle layık görüldü. Televizyon ve sinemada “Camdaki Kız”, “Vatanım Sensin”. “Başka Dilde Aşk”, “Pek Yakında”, “Kızıl Goncalar” gibi önemli işlerde yer aldı.


Öğretmenlik ve oyunculuk mesleklerini bir potada birleştirerek hem oyunculuk alanında, hem de kurucularından olduğu “UrbanPlus” çatısı altında, oyunculuk dinamiklerini ve aktivitelerini kullanarak, kurumsal iş hayatında empati, liderlik, ekip bilinci, yaratıcılık gibi konularda dersler verdi. 2017 yılında kurduğu YaDa müzik grubuyla, müzik alanında da üretmeye başlayan Tülek, 2023 yılında solo sahne projeleri “Date Night” ve “Soundtrack Show” u seyirciye sundu. Halen farklı alanlarda ve disiplinlerde çalışmaya ve üretmeye devam etmekte.

TUĞRUL TÜLEK kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.