Search Button

Mirgün Cabas | Konuşmacı

Gazeteci, Program Sunucusu

Mirgün Cabas - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Mirgün Cabas

İzmir Özel Türk Koleji’ni ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Gazeteciliğe 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara Bürosu’nda başladı. 1995 yılında ATV Ankara Bürosu’nda televizyon muhabiri oldu, bu kanalda başbakanlık ve parlamento muhabirliği yaptı. 1998 yılında İstanbul’da NTV bünyesine katıldı. 15 yıla yakın süredir NTV ekranında haber bültenleri, haber kuşakları, haber ve tartışma programları; terör, doğal afet, kriz vb. konularda son dakika ve özel yayın kuşakları, seçim gecesi yayınları sundu ve yönetti.

NTV için hazırlayıp sunduğu 10’dan fazla programdan bazıları şunlar: Güne Başlarken, 24 Saat (Banu Güven’le birlikte), Haber Merkezi, Yazı İşleri (Ruşen Çakır’la birlikte), Her Şey.

NTV Haber Merkezi’nde haber müdürlüğü ve haber koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

Bilgi Üniversitesi Televizyon Bölümünde Siyaset Haberciliği dersi verdi.

2011-2012 yılları yaz yayın dönemlerinde, motosikletle çıktığı yolculuklarda kültür ve aktüalite içerikli Her Yer programını hazırladı.

20 yıllık habercilik tecrübesinin ardından dünyanın en büyük uluslararası yayın kuruluşlarından Conde Nast markalarından biri olan GQ dergisinin Doğuş Yayın Grubu tarafından yayınlanan Türkiye edisyonunun yayın yönetmenliği görevini sürdürüyor.

Mirgün Cabas - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları