HAKKIMIZDA REFERANSLAR BLOG İLETİŞİM

Sürdürülebilir Başarı ve Başarı Öyküleri

Herkes hayatında belirli alanlarda başarılı olmak ister. Başarıya ulaşmanın oldukça zorlu ve uzun yolları olduğu gibi başarının devamlılığını korumak çok daha zordur. Kişilerin veya kurumların özelliklerine ve şartlarına göre değişse de, başarıya ulaşan herkesin ortak noktalarından bir tanesi gösterdikleri çabadır.

Sürdürülebilirlik Başarı Öyküleri
  • Yayınlanma Tarihi: 21 Ekim 2021
  • Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2023
  • Yazan: Speaker Agency
690X460 (3)

Herkes hayatında belirli alanlarda başarılı olmak ister. Başarıya ulaşmanın oldukça zorlu ve uzun yolları olduğu gibi başarının devamlılığını korumak çok daha zordur. Kişilerin veya kurumların özelliklerine ve şartlarına göre değişse de, başarıya ulaşan herkesin ortak noktalarından bir tanesi gösterdikleri çabadır. Başarılı insanların hayat hikayeleri, kuşkularını aşarak zorlukları geçen ve değişimlere uyum sağlayan kişileri anlatır. Başarı öykülerinden birçok faydalı bilgi öğrenerek kendi hikayenizi yazmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca başarılı insanların hikayeleri, toplum tarafından neyin başarı olarak görüldüğü konusunda size fikir de verecektir.

Başarı Öyküsü Nedir?

Başarı öyküsü, sahip olduğu yetenekleri nerede ve ne zaman kullanacağını bilen kişilerin çabalarının karşılıklarını aldıkları durumlar olarak nitelendirilebilir. Başarının matematiğini anladıktan sonra önüne gelen formülleri hayata geçiren kişilerden bir tanesi olmak teknolojinin günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olmasıyla artık çok daha kolay. Bir başarı hikayesi yaratmak için çağımızın en büyük nimetlerinden biri olan interneti kullanabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için internette bulunan sayısız makaleden faydalanarak kendinizi geliştirebilir, çevrimiçi kaynaklardan eğitim paketlerine ulaşabilirsiniz.

Elde edilen başarıyı sürdürülebilir kılmak bazen başarının kendisi kadar önemli olabilir. Çünkü sürekli gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmek kimi zaman başarı hikayesinden bile zor bir süreç olabilir. Öğrenme ve gelişme azmini yitirmeden çalışmaya devam eden ve bunu yaparken çevresindeki olayları ve fırsatları görerek değerlendiren kişiler başarının gerçek formülünü bulmuş olarak değerlendirilebilir.

Sürdürülebilir Bir Başarının Önemi Nedir?

Başarmak, istenilen hedefe ulaşıldığında eşsiz bir haz ve mutluluk hissi yaratır. Bununla birlikte bu başarı korunmadığında tekrar başlangıç noktasına dönülebilir. Bu durumdan kaçınmak için globalleşen dünyada her şeyin çok hızlı bir şekilde değiştiği çevresel koşullar karşısında sürdürülebilirliği soyut bir kavram olmaktan çıkartarak kalıcı bir durum haline getirmek gerekir. Değişimin karşısında durmak yerine benimsemek ve değişimden yararlanmak yaptığınız işte daha iyi olmanıza yardımcı olarak sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirir. Her zaman daha iyisi için çalışmaktan vazgeçmemek ve elde edilen sonuçlar ile yetinmemek başarının korunmasını sağlar.

Bu noktada durum analizini yapabilmek ve hedefleri gerçekçi bir şekilde belirlemek sürecin gidişatını belirler. Elinizde olan imkan, zaman ve bütçeyi planlı bir şekilde yöneterek ve beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olarak gelişmeye ve hedeflerinize ulaşmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sürdürülebilir olmayan başarı sonrasındaki başarısızlıkla karşılaşmamak ya da süreçte karşılaştığınız zorluk ve stresle başa çıkmanız için kendinize ve ekibinize güvenmek büyük öneme sahiptir.

Sürdürülebilir Bir Başarı Sağlamanın Yolları

Sürdürülebilir bir başarı sağlamak herkes için farklı yollardan oluşsa da genel olarak uyulması gereken belirli kriterler mevcuttur. Başarının sürdürülebilir olmasında hedeflerin ve yapılan planların da uzun vadeli olması önemlidir. Bir yol haritası oluştururken geleceğe yönelik düşünmek ve oluşabilecek durumlara karşı tedbirli olmak bu süreçte büyük kolaylık sağlar. Planı oluşturduktan sonra atılacak adımların somut ve doğru zamanda olması yolunuzda daha güçlü bir şekilde ilerlemenize katkıda bulunur. Her zaman büyük adımlar atmak yerine kimi zaman ufak adımlar atmak gelecekte daha büyük etkiler yaratabilir. Bu adımları atarken kendinizle birlikte çevresel faktörleri de dikkatli bir şekilde inceleyebilirsiniz. Böylece olumsuz durumlara karşı da hazırlıklı olabilirsiniz. Başarıyı sürdürülebilir kılmanın en önemli kriterlerinden bir tanesi olan başarıya olan açlığın korunması büyük fark yaratır. Hedeflerin ve çalışma prensiplerinin benimsenmesi uzun sürede istediklerinizi başarmanızı kolaylaştırır.

Başarıyı yakalamış kişilerin öykülerinden çıkarımlar yakalamak için Speaker Agency’nin web sitesinden Semih Saygıner, Şahika Ercümen, Dilek Livaneli, ve Nasuh Mahruki’nin sayfalarına göz atabilir, diğer Başarı Öyküleri Konuşmacılarının sayfalarını da ziyaret edebilirsiniz.

Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.