Search Button

Olgar Ataseven | Konuşmacı

Pazarlama Danışmanı

KONUŞMACI PROFİLİ

Olgar Ataseven

A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur. Eğitimine ODTÜ'de MBA programına dahil olarak devam etmiştir. 1990 yılında Unilever bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 6 sene Unilever'de kalmış ve kişisel temizlik grubunun marka yönetimini gerçekleştirmiştir.
Askerlik görevinden sonra Pronto Halkla İlişkiler, BTR Direct & Promotions, Pergel Halkla İlişkiler gibi iletişim ve marka alanlarında hizmet veren şirketlerin kurucu ortaklığını ve üst düzey yöneticiliğini yapmıştır. Bu yapılar altında Türkiye'nin önde gelen markalarına marka, iletişim, marka ve pazarlama danışmanlığı ve/veya etkinlik yönetimi hizmeti vermiştir.
Pazarlama ve kurumsal İletişim konularında Akademi İstanbul'da gönüllü olarak iki yıl ders vermiş, pazarlama iletişimi, marka iletişimi konularında teori geliştirmiş ve makaleler üretmiştir. Alanındaki konularda dersler vermekte ve çeşitli üniversitelere konuk konuşmacı olarak gitmektedir. Özellikle marka ve pazarlama konusunda eğitimler vermektedir. Aylık bir dergi ve bir web sitesinde köşe yazıları yayınlanmıştır. Reklam Ajansı ve Etkinlik Yönetimi Şirket ortaklıkları yapmıştır. Bu uzmanlıklarının yansıra Yatırım Danışmanlığı ve Kurumsal Danışmanlık yapmakta ve Atık Lastik Geri Dönüşüm Tesisleri kurmaktadır.
İş Uzmanlığı
Pazarlama İletişimi, Marka Yönetimi, Stratejik Yönetim, Kurumsal İletişim, Proje Yönetimi, Inovatif Düşünce, Sürdürülebilirlik
Sektörel Deneyimler
Hızlı Tüketim, Lojistik, Barter, Beyaz Eşya, Otomotiv, Reklamcılık, Halkla İlişkiler, Geri Dönüşüm, İnşaat-Taahhüt.