OLGAR ATASEVEN

Olgar Ataseven Pazarlama Danışmanı

Keynote & Konuşma

  • Kim Korkar Hain Inovasyon’dan
  • Yaratıcılığı Öldürmenin 10 Yolu
  • Pazarlamanın Yeşili! Green Marketing!
  • Dijitalleşmenin 4 Atlısı

Konuşmacı Profili

A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur. Eğitimine ODTÜ'de MBA programına dahil olarak devam etmiştir. 1990 yılında Unilever bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 6 sene Unilever'de kalmış ve kişisel temizlik grubunun marka yönetimini gerçekleştirmiştir.

Askerlik görevinden sonra Pronto Halkla İlişkiler, BTR Direct & Promotions, Pergel Halkla İlişkiler, Think Free, Kilowatt, Digitall Inn1 gibi iletişim ve marka alanlarında hizmet veren şirketlerin kurucu ortaklığını ve üst düzey yöneticiliğini yapmıştır. Bu yapılar altında Türkiye'nin önde gelen markalarına marka, iletişim, marka ve pazarlama danışmanlığı ve/veya etkinlik yönetimi hizmeti vermiştir.

Pazarlama ve kurumsal İletişim konularında Akademi İstanbul'da gönüllü olarak iki yıl ders vermiş, pazarlama iletişimi, marka iletişimi konularında teori geliştirmiş ve makaleler üretmiştir. Alanındaki konularda dersler vermekte ve çeşitli üniversitelere konuk konuşmacı olarak gitmektedir.

Son 5 yıldır Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik alanlarında ağırlıklı çalışmaktadır. Profesyonel olarak iş hayatına devam ederken, kendi şirketlerini de yönetmektedir. Girişimci mentorluğu yapmaktadır. Özellikle marka ve pazarlama konusunda eğitimler vermektedir. Aylık bir dergi ve bir web sitesinde köşe yazıları yayınlanmıştır.

İş Uzmanlığı
Dijital Dönüşüm, Pazarlama İletişimi, Marka Yönetimi, Stratejik Yönetim, Kurumsal İletişim, Proje Yönetimi, InovatifDüşünce, Sürdürülebilirlik

Sektörel Deneyimler
Yazılım, Özel Entegratörlük, Hızlı Tüketim, Lojistik, Barter, Beyaz Eşya, Otomotiv, Reklamcılık, Halkla İlişkiler, Geri Dönüşüm, İnşaat-Taahhüt.

Kelime Bulutu

  • İnovasyon

  • Yaratıcılık

  • Dijitalleşme