Search Button

Dr. Ayşegül Çoruhlu | Konuşmacı

Alkali Yaşam ve Beslenme Uzmanı, Trendsetter - Sağlıklı Yaşam

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Dr. Ayşegül Çoruhlu

4 Temmuz 1969 doğumludur. Orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1994 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Şişli Etfal Hastanesi’nde Biyokimya ihtisasını tamamlarken Boğaziçi Üniversitesi biyomedikal mühendisliği master programına 2 yıl devam etti.

2000 yılında Amerikan Hastanesi’nde Biyokimya uzmanı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra İntemed Polikliniği laboratuvar şefi olarak görevine devam etti. Bu görevde kaldığı yıllar içinde koruyucu hekimlik konseptine uygun check-up programları hazırladı. Antioksidan, gıda duyarlılığı, kişiye özel hormon ve genetik testleri gibi ileri anti-aging yaklaşımlarını ilk uygulayan hekimlerden biri oldu. Vitamin ve mineral desteği kullanımı konusunda uzun süre eczacı ve doktorlara seminerler verdi.

Alkali diyet adında 100.000’in üzerinde satan bir kitabı mevcuttur. 2. Kitabı “Tokuz Ama Açız” adıyla Doğan Yayınevi’nden çıkmıştır. Bu kitaplarda sağlıklı kilo ve uzun, hastalıksız bir ömür için alkali beslenmenin püf noktaları detaylıca anlatılmaktadır.

Dr. Çoruhlu, bir özel üniversitede beslenme konusunda ders, kurumsal şirketlerde ve çeşitli sağlık yaşam organizasyonlarında da Alkali Yaşam seminerleri vermektedir.

Konuşma Konuları

Wellness Konuşmacıları