Search Button

Fatih Türkmenoğlu | Konuşmacı

Uzman Klinik Psikolog, Gazeteci, Yapımcı, Yazar ve Program Sunucusu

Fatih Türkmenoğlu - Kurumsal Çözümler

KONUŞMACI PROFİLİ

Fatih Türkmenoğlu

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nün ardından New York Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları lisansüstü programını bitirdi. 1994’te Cosmopolitan’da yazmaya başladı. Bu arada Aktüel, Sabah Gazetesi ve Yeni Yüzyıl için de izlenim yazıları yazarken Radyo 2019’da “Köşebaşı” programını hazırladı ve sundu.

1996’da NTV’nin yayına hazırlanma aşamasında muhabir olarak televizyona geçti. 4.5 yıl boyunca sayısız haber ve program yaptı. “Sesler ve Renkler”, “Sevgi İle”, “Her Mevsim Bahar”, “Hindistan'dan Masallar” ve “Yolcu” programlarını hazırladı ve sundu. CNN International tarafından davet edilerek Atlanta’daki CNN Merkezi’ne çeşitli eğitim ve konferanslara katıldı. 2001’de CNN Türk’e geçerek “Sesler ve Renkler”i hazırlamaya devam etti. 2 yıl sonra CNN International’in Turkiye muhabiri ve yapımcısı olarak çalışmaya başladı. Turkish Daily News’ta “A Day Out In Istanbul” adlı haftalık köşesinde yazdı, gönüllü olarak Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin aylık yayın organı “B”nin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

Hillary Clinton, Aga Khan, Glafkos Klerides, Liza Minelli gibi birçok dünya ünlüsüyle röportaj yaptı, 70’yi aşkın ülke dolaşarak birçok hikayenin peşinden gitti, ama politik ve sosyal içerikli birçok haberde insan öğesini hep öne çıkarttı. Birçok yerel örgüt ve özel şirket tarafından verilen ödüllerin yanı sıra 1997'de Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi “En iyi TV Programı” ödülünü aldı. 1999’da CNN konferansında haber dalında finale kalarak “World Report Contributor’s Award” ile ödüllendirildi.

27 hikayeden oluşan ilk kitabı “Üç Kuruş Fazla Olsun, Kırmızı Olsun” Epsilon tarafından yayınlandı. İkinci kitabının adı “AMERİKAN Rüyası Tabirleri”dir. Beş yıl Milliyet Gazetesi'nde gezi yazıları ve röportajlar hazırladı. Saffet Emre Tonguç ile ortak yazdığı son kitabı “Türkiye’de Görülmesi Gereken 101 Yer” 5. baskısını yaptı. Kitap İngilizce’ye de çevrildi.

CNN Turk’te 13 sene Hayat Gezince Güzel, Sahil Günlüğü, Görmeniz Gereken 50 Yer, Afiş programlarını hazırladı ve sundu. Hürriyet Seyahat eki ve çeşitli dergilere gezi yazıları yazdı.

ABD Northwestern Üniversitesi’nde bir yıl konuk gazeteci olarak toplantılara, seminerlere, derslere katıldı. İnkılap Kitabevi’nden çıkan gezi kitabı Sahil Günlüğü’nü yazdı. Dört ayrı kadın hikayesinden oluşan Her Perşembe Saat 4’te ile öykü edebiyatında eser verdi.

Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını 2020 yılında tamamladı. Hala “Pozitif Psikoterapi” konusunda eğitim alıyor, staj yapıyor.
Türkmenoğlu ayrıca televizyonlar ve özel kurumlar için belgesel çekiyor. Özel organizasyonlarda İngilizce-Türkçe ve Fransızca dillerinde profesyonel sunuculuk (MC) yapıyor, Medya İlişkileri eğitimleri veriyor.

Pozitif Psikoloji, Sunum Becerileri, Motivasyon ve Tutku konulu konuşmalar yapıyor. Cumhuriyet gazetesinde haftalık röportaj ve gezi yazıları yazıyor. Ayrıca yeni açtığı bürosunda, haftanın belirli günlerinde danışanlarını görüyor.


Fatih Türkmenoğlu - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız, Uzman Klinik Psikolog, Gazeteci, Yapımcı, Yazar ve Program Sunucusu Fatih Türkmenoğlu, “Mutluluk Nedir?”, “Pozitif Psikoloji Üzerine Sohbetler” ve “İletişim ve Sunum Becerileri” başlıklı konuşmalarıyla kurum yöneticisi ve çalışanlarına ilham veriyor.

Fatih Türkmenoğlu - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları

Gezi Konuşmacıları