Search Button

İpek Şenoğlu | Konuşmacı

Türkiye Tenis Şampiyonu

İpek Şenoğlu - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

İpek Şenoğlu

8 Haziran 1979’da Eskişehir’de doğdu. İlk ve ortaokulu Eskişehir’de, liseyi İstanbul’da okudu. Amerika’da Pepperdine Üniversite’sinde Uluslararası İşletme ve Finance olmak üzere çift lisans yaptı.

42 kez farklı yaş kategorilerinde Türkiye Tenis Şampiyonu oldu. Milli formayı 176 kez giydi. Türkiye’nin Wimbledon, Roland Garros, Us Open ve Austrailian Open oynamış ilk sporcusudur. Dünya sıralamasında ilk 52’ye yükselmiş tek Türk’tür.

Menajerlik, sportif danışmanlık ve spor organizasyonu yapan şirketini 9 sene boyunca yönetmiştir. 2011-2014 tarihlerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan WTA Sezon Sonu Şampiyonası’nda 3 sene boyunca üst üste hem sunuculuk yapmış hem de organizasyon süresince dünyanın en iyi 8 kadın tenisçisinin ve ekiplerinden sorumlu kişi olarak görev almıştır. 2014-2016 yılları arasında toplam 9000 aktif üyesi olan Clubsporium’lar spor merkezlerinin Genel Müdürlüğünü yapmıştır. 2015-2016 sürecinde Clubsporium’lar ve Asaş Group İcra Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Profesyonel sporculuk kariyerindeki başarısını iş dünyasındaki tecrübesi ile birleştiren İpek bu hikayelerini lise, üniversite ve şirketlere konuşmacı olarak giderek paylaşmaktadır.

İpek, şu an spor kulüplerinin ve şirketlerin spor ve sporcu yatırımlarına ayırdıkları sponsorluk ve sosyal sorumluluk bütçelerinin yönetimi konusunda danışmanlık vermektedir. Bununla birlikte ‘Başarıya Giden Yol’ temalı kitabını yazmaktadır. Ayrıca 4 senedir devam eden ve kendi adına düzenlenen Bridgestone İpek Şenoğlu Cup tenis turnuvalarının organizasyonunu yapmaktadır.


İpek Şenoğlu - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız Türkiye Tenis Şampiyonu İpek Şenoğlu, “Egzersizin Kurumsal Hayattaki Önemi!”, “Ofiste Anne, Evde Müdür Olunca…” ve “İlkleri Başarmak” başlıklı konuşmalarıyla başarının biçimi ve anlamına dair ilham verici bilgiler paylaşıyor.

İpek Şenoğlu - Kurumsal Çözümler