INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

AHMET ORHON

Ahmet Orhon Girişimci, Strateji & Yönetim Danışmanı, Avane Kurucu ve CEO'su

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

AHMET ORHON 2024 Konuşma Başlıkları AHMET ORHON 2024 Konuşma Başlıkları

 • Start Uplar, Start Up Yatırımları, Fonlar ve Fon Yapıları
 • Türkiye'de Girişimcilik Ekosistemi ve Girişimciliğin Geleceği
 • Türk İş Dünyasının Geleceği, Neler Mümkün?
 • Strateji
 • Yenilik Ekonomisi
 • Değişim Yönetimi
 • İnovasyon Stratejisi
 • Veri Biliminin Perakende ve Tüketimdeki Etkileri
 • Gıda ve F&B'nin Geleceği ve Önümüzdeki Dönem Trendler
 • Otomotiv ve Mobilite. Gelecek Nereye Gidiyor?
 • Liderlik ve Lider Yetiştirme, Aile İşletmelerinde Sürdürülebilirlik ve Kurumsallaşma
 • Uluslararası İş Dünyası ve Trendler
 • Finansal Okuryazarlık ve Esenlik

Ahmet Orhon Kimdir?

Ahmet Orhon, 1987 yılında Ankara'da doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni dereceyle bitirmesinin ardından, 2009 yılında kariyerine Yönetim ve Strateji Danışmanlığı şirketi olan McKinsey & Company'de başladı.
McKinsey'de ağırlıklı olarak Türkiye, Çin ve Avusturalya'da geçirdiği üç yılın ardından, 2012 yılında Harvard Business School (HBS)- İşletme Yüksek Lisansı (MBA)'na kabul alan Orhon, 2014 yılında bu programı yüksek başarıyla tamamladı. Burada geçirdiği dönemde, HBS Topluluk Önünde Hitabet ve Müzakere Topluluğu (HBS Public Speaking and Negotiation Club) Başkanlığı ve HBS Uluslararası Öğrenciler Temsilciliği (HBS International Student Representative) yaptı. 

Harvard'daki iki yılının ardından McKinsey’e geri dönen Orhon, Dubai ofisine transfer oldu. Burada geçirdiği altı sene boyunca, çalışmalarının odağına özel sektör ve aile şirketlerini alan Orhon, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde, Perakende ve Tüketim ile Mobilite ve Otomotiv alanlarında McKinsey'nin çalışmalarına liderlik etti. Bu dönemde hem McKinsey içinde hem de müşterilerine yönelik, liderlik, iletişim ve proje yönetimi alanlarında eğitimler veren Orhon, aynı zamanda aile şirketlerinin yeniden yapılandırılması ve üst düzey yönetici oryantasyonları ve eğitimleri konularına odaklandı.

2020 yılının başında Yardımcı Ortak (Associate Partner) iken McKinsey'den ayrılan Orhon, yurt dışında geçirdiği 10 senenin ardından Türkiye'ye dönerek 2020’de ilk bulut mutfak yatırımı olan Avane Cloud Kitchens’ı kurdu. İlk turda Global Founders Capital’dan 1 milyon dolar yatırım alan Avane Cloud Kitchens’ın, 3.1 milyon dolar yatırım aldığı ve Finberg’in liderlik ettiği 2. yatırım turuna, TwoZero Ventures, Logo Ventures, Q Angels ve seçkin melek yatırımcılar da eşlik etti. 

Avane Cloud Kitchens bünyesindeki markaları Türkiye’de ve İngiltere’de açtığı restoranlarla büyütmeyi ve yeme içme sektöründe bulut mutfak kavramını yerleştirmeyi hedefleyen Orhon, aynı zamanda Fortune 500’deki şirketlere danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunuyor. Speaker Agency konuşmacı ajansı ile kurumsal firmaların çalışanlarına uzmanlık alanlarıyla alakalı konuşmalar yapıyor. 

Ahmet Orhon, düzenli olarak Socrates Dergi Podcasts’de “Para Konuşur” isimli podcast ve videocastlerde spor ve spor ekonomisine ilişkin paylaşımlarda bulunuyor.

Orhon, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Strateji ve Liderlik dersi verdi. Aynı üniversitede Danışma Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 112 ülke gezmiş ve biri TedX olmak üzere 30'un üstünde organizasyona konuşmacı olarak katılmış olan Orhon, 2022 yılında vizyona giren Dona Dona isimli bağımsız sinema filminin yapımcılığını  üstlendi. “Saf Komedi” isimli interaktif komedi konseptinin yaratıcısı olan Ahmet Orhon, aynı zamanda konseptin sahnelenmesinde de başrol alıyor.

AHMET ORHON kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.