INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

CEMİL DEMİRBAKAN

CEMİL DEMİRBAKAN Müzisyen, Yüksek Sadakat Grubu Solisti

icon

Konuşmacı Çözümleri

Konuşmacı

CEMİL DEMİRBAKAN 2024 Konuşma Başlıkları CEMİL DEMİRBAKAN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Lady Gaga'yı Nasıl Bilirsiniz?
  • Müzikle Yüzleşme
  • Seni En İyi Kim Anlar?

Cemil Demirbakan Kimdir?

1971 yılı, Ankara doğumluyum. 1993 senesinde Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Askerlik görevimi yerine getirdikten hemen sonra, üniversite yıllarında kurmuş olduğum müzik grubum ile birlikte çalmak üzere Antalya'ya gittik. Uzun zaman iş aradıktan sonra cebimizdeki sınırlı para bittiği için Ankara'ya dönmek üzereyken, Belek bölgesinde Divan Oteli'nde ilk işimizi bulduk ve çalmaya başladık. İki yıl burada bordrolu müzisyen olarak çalıştım. Popüler bir otel olduğu için sanat ve iş dünyasından çok kıymetli insanlarla tanışma fırsatı buldum. Bunlardan hayatımın akışını değiştiren rahmetli Onno Tunç ile de burada tanıştım. Kendisi bir akşam beni dinlemeye geldi ve sesimi çok beğendiğini söyleyerek bir albümde birlikte çalışmayı teklif etti. Türk popüler müziğinin gelmiş geçmiş en değerli isimlerinden birinden bu teklifi almak hayatımın en önemli anlarından biriydi. Sonraki görüşmelerimizden birinde beni İstanbul'a davet etti, fakat İstanbul'da albüm kayıtlarına başlamak üzere buluşmamıza çok az zaman kala talihsiz bir uçak kazasında vefat etti. Rahmetle anıyorum, vefatından evvel Onno Tunç, benden Sezen Aksu'ya bahsetmiş. Sezen Hanım beni İstanbul'a davet etti ve İstanbul maceram böylece başlamış oldu.

İstanbul'a ilk geldiğimde sadece müzik ile hayatımı idame ettiremeyeceğimi fark ettiğimde, bir gazete ilanı vesilesiyle Koç Grubu'na bağlı Migros'ta çalışma hayatıma başlamış oldum. Kısa bir süre çalışmayı planlarken 9 yıla yakın burada kaldım. Planlama Elemanı olarak başladığım bu işten ayrılırken Kiralama Müdürü idim. Sonrasında sırasıyla; Kahve Dünyası'nda Satış ve İş Geliştirme Direktörlüğü, çeşitli alışveriş merkezlerinde genel müdürlük, adL firmasında İş Geliştirme ve Kiralama Direktörlüğü, Özak GYO'da Operasyonlar Direktörü olarak görev yaptım.

20 yıl süren bu beyaz yakalı hayatım boyunca müzikten hiç kopmadım. Eş zamanlı olarak müzik kariyerimi de devam ettirdim. İstanbul'daki ilk grubum Cornflakes ile Kemancı, Hayal Kahvesi, Mojo ve Line gibi önemli mekanlarda 10 yıla yakın aralıksız müzik yaptık. Ardından 2005 yılında Yüksek Sadakat grubu ile Türk rock müzik tarihinin önemli albümleri arasında gösterilen; Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer, Kafile, Döneceksin Diye Söz Ver gibi hâlâ çok dinlenen şarkıları seslendirdiğim Yüksek Sadakat albümünü çıkardık. Daha sonra Karışık Kaset isimli bir solo albümün ardından Ağladın Ya, Sen Anla, Beni Sensiz Düşünme gibi bol ödüllü düet şarkılar ve birçok tekli seslendirdim.

2018 yazında beyaz yakalı kariyerimi nihayetlendirerek hayatımın geri kalan kısmına gerçek tutkum olan müzikle devam etmeye karar verdim. Şimdi konserler vermeye, yeni şarkılar yapmaya devam ediyorken; hatırı sayılır bu beyaz yakalı kariyer tecrübemi müzikle harmanlayarak paylaştığım konuşmalara imza atıyorum. 2019'da 40'tan fazla üniversitede gençlerle, önemli konferanslarda beyaz yakalı arkadaşlarla bu bağlamda bir araya geldik. 2020 yılında bu buluşmaları daha da keyifli hale getirerek devam ettirmeyi planlıyorum.

CEMİL DEMİRBAKAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.