DORİS HOFER

DORİS HOFERSquatgirl Kurucusu, Yaşam Koçu, Antrenör, Kitap Yazarı ve YouTuber

Keynote & Konuşma

 • Fitness’ın Gücü
 • Sağlıklı Yaşam Stili - Niye Bazı İnsanlar Diğerlerinden Daha Fazla Zorlanıyorlar?
 • Fit Yaşam Stili - Başlamak ve Gerçekleştirmek İçin 10 Basit Kural
 • 40 Yaşında Fitness

Konuşmacı Profili

'Fitness bugüne kadar kendime yaptığım en iyi yatırım oldu. Hayatım enerjiyle doldu, güçlendim ve kendimi bugüne kadar olmadığım kadar güzel hissettim.’

Doris Hofer, 8 Aralık 1975 tarihinde İsviçre’de doğdu. Zurich Üniversitesi’nde gazetecilik okudu, sonra İşletme Fakültesinin Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yıllarca ünlü yayınevi Ringier’de gazeteci olarak haber ve yaşam stili alanlarında çalıştı. Daha sonra çalışmalarına uluslararası bir gıda şirketinde İletişim Müdürü olarak devam etti.

2005 yılı Mart ayında Türkiye’ye yerleşti ve yedi yıl süreyle İletişim Müdürü olarak çeşitli sektörlerde görev aldı. İkinci çocuğunun dünyaya gelmesinden sonra ACE’den (The American Council On Exercise) kişisel antrenör sertifikası aldı ve kendi kurduğu squatgirl.com adlı blogda 3 dilde yazılar yazmaya başladı.

Doris, uzun süre İsviçre’nin en çok okunan gazetesi Tagesanzeiger ve Türkiye’de Hürriyet gazetesinde blogger olarak çalışmaya devam etti. 2016 yazında H&M’in sponsorluğunda Libros Yayınları etiketiyle sağlıklı yaşam ve fit olmak konusunda bir rehber niteliğinde olan ilk kitabı Hayalindeki Sen yayınlandı. Aynı kitap 2017 yılında İsviçreli Weltbild Verlag yayınevi tarafından İsviçre’de Almanca olarak basıldı ve kısa sürede ülkenin en çok satılan kitap oldu. 2019 yazında LAV sponsorluğunda ikinci kitabı İçindeki Sen yayınlandı. Kitabın Avrupa baskısı 2020 yılı bahar aylarında yapıldı.

Bir motivatör ve rol model olarak pozitif enerjisi ve spora olan tutkusuyla Youtube’da 550.000’in üzerinde takipçisi var. Doris, yıllarca spor yapmamış, sarkık vücutlarından ve her Pazartesi kendini yeni bir diyete başlamak zorunda hissetmekten bıkmış insanlara ömür boyu sürecek kolay çözümler bulma konusunda destek veriyor. Sempatik tavırları ve fit görünümü ile insanları kolayca motive ederek sağlıklı bir görünüme kavuşmalarına yardımcı oluyor. Ekibi ile birlikte bloğundan ve Youtube kanalı üzerinden ücretsiz egzersiz videoları, fit yemek tarifleri, sağlıklı yaşam konusunda bilgi edinebilecekleri yüzlerce blog yazısı gibi çok farklı hizmetler veriyor. Ayrıca Fitwell isimli aplikasyonda kendi adına yer alan egzersiz programları ile de isteyen takipçilerine birebir ders konusunda hizmet sunuyor.

Doris sağlık, kilo vermek, beslenmek, pozitif psikoloji konusundaki kendi başarı ve başarısızlıklarını içeren öykülerini anlatarak ve takipçilerini eğlendirerek bu konular hakkında alışkanlıklar kazanmalarını sağlıyor. Bu öyküler sayesinde insanlar fiziksel ve zihinsel hedeflerine çok daha kolaylıkla ulaşma şansını buluyorlar. Özellikle Adler International Coaching’den aldığı Sertifikalı Yaşam Koçluğu ünvanından sonra insanlar yaşamlarını yeniden yapılandırmak, hem fiziksel hem de psikolojik kişisel hedeflerini tanımlamak ve bunlara ulaşmak için kendisinden ilham alıyorlar.

Doris, anadilleri Almanca ve Fransızca dışında anadil seviyesinde konuştuğu Türkçe ve İngilizce dillerinde de konuşmalar yapıyor. Nasıl ve hangi sayıda bir gruba konuşursa konuşsun en büyük mottosu 'Spor bir eğlence ve hayatınızda olduğu sürece vücudunuzun harekete geçmek için ihtiyacı olan enerjiyi ona verecek pek çok sağlıklı besini ve fit tatlıların hepsini tüketebilirsiniz.’

Kelime Bulutu

 • Sağlıklı Yaşam

 • Yaşam Stili

 • Fitness

 • Egzersiz

 • Psikoloji

 • Başarı

 • Wellness

Konuşmacı ile İlgili Yazılar