INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DORİS HOFER

DORİS HOFER ICF Yaşam Koçu, Sağlıklı Yaşam Danışmanı, Squatgirl Kurucusu, Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DORİS HOFER 2024 Konuşma Başlıkları DORİS HOFER 2024 Konuşma Başlıkları

  • Motivasyon Nasıl Kalıcı Hale Getirilir?
  • Bir Taşla İki Kuş: Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı İş Yerinde Verimliği Artırıyor
  • Sağlıklı Bir Yaşam Tarzına Başlamanın 5 Temeli
  • Konfor Alanından Çıkmak Zor! Sağlığı Kaçınılmaz Kılan Bir Ortam Nasıl Oluşturulur?
  • Kendi Kendine Koçluk: Hiçbir Şey Başarı Kadar Başarı Getirmez!
  • Workshop - Sağlıklı Kahvaltı: Kahvaltının Önemi / Sabah Ne Yenir? / Kolay Hazırlanabilir Tarifler
  • Workshop - Yemek Planı: Yemekleri Önceden Planlama Önemi / Bahaneleri Yönetmek / Dengeli Tabak Önerileri
  • Workshop - Sürdürülebilir Motivasyon: İnsan Beynini Anlamak / Zorluklara Hazırlanmak / Hayal Etmek ve Eyleme Geçmek
  • Workshop - Yasaklara Son: Sağlıklı Seçimler / Faydalı Kurallar / Restoranda İyi Seçimler Farkındalığı Artırmak: Duygular & Korkular / CTFAR Modeli

Doris Hofer Kimdir?

'Farklı sonuçlar elde etmek istiyorsanız, farklı düşüncelere sahip olmanız gerekir.’

Doris Hofer, 8 Aralık 1975 tarihinde İsviçre’de doğdu. Zurich Üniversitesi’nde gazetecilik okudu, onun üzerine İşletme Fakültesinin Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yıllarca ünlü yayınevi Ringier’de gazeteci olarak haber ve yaşam stili alanlarında çalıştı. Daha sonra çalışmalarına uluslararası bir gıda şirketinde İletişim Müdürü olarak devam etti.

2005 yılı Mart ayında Türkiye’ye yerleşti ve yedi yıl süreyle İletişim Müdürü olarak çeşitli sektörlerde görev aldı. İkinci çocuğunun dünyaya gelmesinden sonra Squatgirl markasını kurdu ve YouTube kanalı ve 3 dilli blogu ile Türkiye’nin en büyük fitness platform sahibi oldu.

Doris, uzun süre İsviçre’nin en çok okunan gazetesi Tagesanzeiger ve Türkiye’de Hürriyet gazetesinde blogger olarak çalışmaya devam etti. 2016 yazında H&M’in sponsorluğunda Libros Yayınları etiketiyle sağlıklı yaşam ve fit olmak konusunda bir rehber niteliğinde olan ilk kitabı Hayalindeki Sen yayınlandı. Aynı kitap 2017 yılında İsviçreli Weltbild Verlag yayınevi tarafından İsviçre’de almanca olarak basıldı ve kısa sürede ülkenin en çok satılan kitap oldu. 2019 yazında LAV sponsorluğunda ikinci kitabı İçindeki Sen yayınlandı. Kitabın Avrupa baskısı 2020 yılı bahar aylarında yapıldı. Yemek Düşmanın Değildir 2021’de Destek Yayınları tarafından çıkarılmış ve Doris’in bir Sağlıklı Yaşam Koçu olarak seanslarda kullandığı araçlarla tanıştıran bir kişisel gelişim kitabıdır.

Yazın 2021’de Doris Nişantaşı’nda kendi koçluk merkezini açtı. Danışanları yaşamlarını yeniden yapılandırmak, hem fiziksel hem de psikolojik kişisel hedeflerini tanımlamak ve bunlara ulaşmak için yardım ediyor. Yıllarca spor yapmamış ve her Pazartesi kendini yeni bir diyete başlamak zorunda hissetmekten bıkmış insanlara ömür boyu sürecek kendilerine özel çözümler sunuyor. Sempatik tavırları ve eğlenceli kişiliği ile motive ederek danışanların sağlıklı bir yaşam tarzına kavuşmalarına başarıyor.

Doris hem Türkiye’de hem yurtdışında motivasyon konuşmacısı olarak bilgilerini paylaşıyor ve kurumsal şirketlerde grup koçluk yapmaktadır. Eğitimlerinde amacı, Sağlıklı Yaşamın temel faktörleri doğru şekilde tanımlamak, stres ve motivasyon kaynaklarını tespit etmek ve doğru şekilde yönetmeye dönük becerileri katılımcılara kazandırmaktır.

Doris, anadilleri Almanca ve Fransızca dışında anadil seviyesinde konuştuğu Türkçe ve İngilizce dillerinde de, yüz-yüze ya da on-line seçeneğiyle konuşmalar ve workshoplar yapıyor.

DORİS HOFER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.