INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. TOMÁŠ SEDLÁČEK

Dr. Tomáš Sedláček ‘Economics of Good and Evil’ Kitabının Yazarı, Ekonomi Düşünürü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. TOMÁŠ SEDLÁČEK 2024 Konuşma Başlıkları DR. TOMÁŠ SEDLÁČEK 2024 Konuşma Başlıkları

  • Davranışsal Ekonomi - Toplumsal ve Ekonomik Dönüşümün Teori ve Uygulaması
  • Uzak Geçmişten Uzak Geleceğe Ekonomi Tarihinin En Önemli Trendleri
  • Ulusların En Önemli Hareketi: Dijitale Giriş. Yeni Yaşam Alanlarımız, Yeni Ülkemiz.
  • Seyyar Bir Uygarlık ve Seyyar Bir Ekonomiye Doğru (Kardashev Sklalasına Göre Uygarlık 0’dan Uygarlık 1’e)
  • Ekonominin Geleceği, Ülkelerin Gelecekteki Sermayesini Neler Oluşturacak?
  • İsteklerimizin Değişken Doğası: Davranışsal Ekonomiden Örneklerle Geleceğe Dair Stratejiler
  • Sektörlerin Doğasının Değişimi ve Soyutlaşan Milli Gelir Kavramı

Konuşmacı Profili

Tomas Sedlacek Türkçeye “İyi, Kötü ve Ekonomi Gılgamış’tan Wall Street’e İktisadi Anlam Arayışı” ismiyle çevrilmiş olan "Economics of Good and Evil: The Quest for Economic Meaning from Gilgamesh to Wall Street" (Oxford University Press, 2011) adlı kitabıyla uluslararası üne kavuşmuş ve ödüller kazanmış ekonomisttir. Kitap onlarca dile çevrilmiş ve ekonomi felsefesine katkılarından ötürü Almanya’nın en saygın ekonomi yayın ödülü olan “Wirtschaftsbuchpreis” ödülüne layık görülmüştür. Tomas Sedlacek en etkili 100 global düşünür listesinde yer almaktadır (Top 100 Thought Leaders, GDI).

1977 yılında Prag’da doğan Sedlacek, henüz 24 yaşındayken Çek Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Václav Havel’in özel ekonomi danışmanı görevini üstlenmiştir. Ardından Çek Cumhuriyeti Başbakanlığında Milli Ekonomi Konseyi üyeliği yapmıştır. Yale Üniversitesi’nde doktora eğitimi aldığı sırada Yale Economic Review dergisi Sedlacek’i ekonomi alanında üstün yetenekli beş gençten biri olarak göstermiştir. Halen Çek Cumhuriyetinde faaliyet gösteren CSOB Bankasında kıdemli makro ekonomist olarak görev yapmaktadır. 

Tomas Sedlacek Davos Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde çalışan Council for New Economic Thinking konseyi üyesidir. Ayrıca Avrupa Toplulukları dönem başkanlarından Jose Manuel Barroso için danışmanlık görevi yürütmüş olan Yeni Avrupa topluluğunda da görev almıştır. Charles University’de dersler vermekte, kar amacı gütmeden çalışan pek çok kurum ve kuruluşta yönetim kurullarında görevler üstlenmektedir. Çek Cumhuriyeti’nde önde gelen ekonomik yayınlar için makaleler yazmaktadır. Farklı medya kanallarında adından söz ettiren ve bu kanallarda aranan bir yorumcu olan Sedlacek, son derece ilginç bir konuşmacı olarak da dinleyenlerine farklı konularda yeni ufuklar açmaktadır. Tomas Sedlacek günümüzün ekonomik meseleleri ile tarihsel hatta mitolojik bazı olguları buluşturduğu konuşmalarında bugünün hem iktisadi hem de toplumsal konularına felsefi bir bakış açısıyla yaklaşarak geçmişten verdiği örneklerle açıklamalar getirmektedir. İngilizce ve Çekçe bilmektedir. 

DR. TOMÁŠ SEDLÁČEK kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.