INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

GÖZDE VENEDİK

Gözde Venedik Help Steps Kurucu Ortağı, CEO

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

GÖZDE VENEDİK 2024 Konuşma Başlıkları GÖZDE VENEDİK 2024 Konuşma Başlıkları

  • lham Burada: Kurumsal hayattan sosyal girişimciliğe bir başarı öyküsü
  • Sosyal Girişim nedir? Ne değildir?
  • Erkek Egemen Sektörlerde Kadın Olmak: 2 farklı sektör deneyimi
  • Benim kaç şapkam var?

Gözde Venedik Kimdir?

Gözde Venedik, 2005 yılında Ankara Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 2008 yılında aynı bölümde Sismoloji Anabilim Dalı - Tübitak Proje destekli olarak yüksek lisansını tamamladı. 2006-2020 yılları arasında TPAO Arama Daire Başkanlığı’nda uzman mühendis olarak çalışan Venedik'in bir ulusal, iki de uluslararası olmak üzere teknik makalesi bulunuyor. 15 yıllık uzman olduğu alanda üst düzey görevlerde ve projelerde çalışan Gözde Venedik, kurumsal hayatı bırakarak, çağa ayak uyduran dijital girişimcilik hayalinin peşinden koştu ve 2020’de Help Steps’i kurdu.

Dünyanın ilk sağlık ve sağduyu uygulaması olan Help Steps’i kurarken amacı; hayırseverlikten öte sosyal girişimciliğin dijital bir örneğini, 7’den 70’e herkesin kullanabileceği bir çatı platformda tüm sivil toplum sorunlarını ve sporu birleştirmekti.

Kurulduğu ilk yıldan itibaren Help Steps ve CEO Gözde Venedik, sektörde en prestijli ödüllerinden Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nden ‘Yılın En İyi Yerli Mobil Uygulaması’, Garanti BBVA & KAGİDER & Ekonomist’ten ‘2022 Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi’, Mavi Elma Ödülleri’nden ‘ Yılın Girişimi ve Girişimcisi’ ve 10. Yeditepe Dilek Ödülleri’nden ‘En İyi Uygulama: Help Steps’ ödüllerini topladı.

Türkiye'den dünyaya yayılan ve adımları bağışa ve desteğe çeviren ilk sağlık uygulaması olan Help Steps’in kurucu ortağı olan Gözde Venedik, gelişen dijital dünyaya  sosyal sorumluluk ve sporun birleştirici gücünü hızlı bir şekilde adapte etmiş bir Türk kadın girişimci olarak tarihe adını yazdırdı. Girişimcilik hikayesine başladığında  beri 40 dan fazla sivil toplum kuruluşu kampanyası başlatmış, biri İspanya’dan olmak üzere 5 büyük spor kulübü işbirliği yapmış ve 30’un üzerinden kurum ve marka ile kurumsal sosyal sorumluluk projesi geliştirmiştir. Markalara sunduğu özel KSS ve reklam-pazarlama  projeleri ile kısa sürede önemli ödüllere de hak kazanmıştır. (IPRA Golden awards, Felis)
Vizyoner bakış açısı ile alanına bir çok yenilik kazandıran Gözde Venedik, Türkiye’de ilk kez bir kitle fonlama platformu ile fonlanan kendi sosyal girişim şirketinin de kuruluşundan bu yana 2 önemli yatırım turunu tamamlamış ve girişimin global açılımını başlatmıştır.

Gözde Venedik, 2021 den beri ‘Sosyal Girişim Ekosistemi’ ve ‘Sosyal Girişimcilik’ hakkında üniversitelerde, çeşitli organizasyonlarda, kurumsal şirketlerde  sayısız konuşma yapmakta ve panellere katılmaktadır.

Hayallerinin peşinden giderek, sosyal girişimciliğe geçiş yapan, kariyerini ve mesleğini tamamen değiştirerek yazılım ve proje şirketi kuran,şirketin CEO’su ve marka yüzü olan Gözde Venedik, evli ve iki çocuk annesidir. Hayal kurmaktan, hayallerinin peşinden gitmekten, bunun için gerekirse tüm konfor alanını ve hayatını değiştirmekten, çocuklarına ve topluma dünyayı iyiliğin değiştireceğini göstermekten vazgeçmeyen Gözde Venedik'in en büyük hayali projesini tüm dünyaya duyurmaktır.

GÖZDE VENEDİK kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.