INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MARİANO SİGMAN

Mariano Sigman Küresel TED Konuşmacısı - Nörobilimci ve Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

MARİANO SİGMAN 2024 Konuşma Başlıkları MARİANO SİGMAN 2024 Konuşma Başlıkları

  • İnsan kararlarının sinirbilimi
  • Öğrenme ve dönüşüm
  • Silahlı grup operasyonu ve liderliği
  • Nörobilim ve yaratıcılık:
  • Kolektif Zeka
  • Beyin Sınırları ve İnsan İletişiminin Geleceği

Mariano Sigman Kimdir?

Mariano Sigman, en prestijli bilimsel dergilerde 150'den fazla yayını bulunan, dünyanın en seçkin nörobilimcilerinden biridir. Kendisi aynı zamanda deney yapma konusunda tutkuludur ve nörobilim bilgisini insan kültürünün farklı yönlerine taşımak ve farklı bağlamlarda uygulamak için sihirbazlar, satranç ustaları, müzisyenler, sporcular ve görsel sanatçılarla birlikte çalışmıştır. İkincisi Dan Ariely ile birlikte olmak üzere Vancouver'daki TED küresel etkinliklerine iki kez (2016 ve 2017) katılmıştır. Konferanslarında, zihnin nasıl çalıştığını ve karar verme, liderlik, ekip yönetimi, kişisel gelişim veya yaratıcı beceriler hakkında ne gibi dersler çıkarabileceğimizi öğretmekte, sunumları her zaman deneyler ve oyunlar aracılığıyla izleyicilerin yüksek düzeyde katılımıyla gerçekleşmektedir.

Buenos Aires Üniversitesi Fizik Bölümü'nden mezun olmuş, New York'ta Nörobilim alanında doktora yapmış ve College de France'da (Paris) Bilişsel Bilimler alanında post-doktora yapmıştır. 2016 yılında, Papalık Bilim Akademisi'nin en seçkin bilim ödüllerinden biri olan Pio XI Madalyası'na layık görüldü (diğerlerinin yanı sıra Stephen Hawking ve birçok Nobel ödülü sahibi ile paylaşıldı).

Mariano Sigman'ın araştırmaları akademinin ötesinde Tıp alanında (örneğin bitkisel hayattaki veya otistik hastaların teşhisinde), Eğitim alanında (Latin Amerika'daki okullarda karar verme ve öğrenmeyi geliştirmeye yönelik etkili müdahalelerle) ve Sanat alanında (New York, Avusturya, Moskova, Meksika, Japonya'da sergilenen ve 2017'de Venedik Bienali'nde sunulan "Bakışın morfolojisi" projesinde) pratik sonuçlar doğurmuştur. Ayrıca, bilimin yayılması konusunda TV programları ve farklı yayın organlarında yayınlanan yüzlerce makaleyi içeren kapsamlı bir kariyer geliştirmiştir. Aynı zamanda çok satan "The Secret Life of the Mind" kitabının da yazarıdır.

MARİANO SİGMAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.