INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

MEHMET GÖÇMEN

MEHMET GÖÇMEN Yönetim Danışmanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

MEHMET GÖÇMEN 2024 Konuşma Başlıkları MEHMET GÖÇMEN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Tarih & Sanayi & Kültürel Dönüşüm Perspektifiyle İş Dünyasını Anlamak
  • Ne Değişiyor?
  • Sosyal ve Kültürel Transformasyon
  • Teknolojinin Kurumlara Etkisi
  • Strateji & Liderlik

Mehmet Göçmen Kimdir?

Mehmet Göçmen 1957 yılında Bursa’da dünyaya geldi. 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladığı lisans eğitiminin ardından, 1983 yılında Syracuse Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması bölümünde lisansüstü eğitimini tamamladı.

Kariyerine Çelik Halat ve Tel Sanayi A.Ş.‘de başlamış ve 1982-1996 yılları arasında sırasıyla Proje Müdürlüğü, Ticari Pazarlama Direktörlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Görevi süresince ürün geliştirme süreçlerine katkısı sayesinde şirket kısa sürede ihracat potansiyelini önemli ölçüde arttırdı.

1996 ve 2003 yılları arasında inşaat malzemelerinde lider marka Lafarge’da sırasıyla Genel Müdürlük ve İş Geliştirme ve Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Göreci süresince Lafarge’ın müşteri portföyünü önemli ölçüde arttırdı.

2003 – 2008 yılları arasında Akçansa Çimento A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Görevi süresince Akçansa ile birlikte grubun diğer çimento şirketleri olan KArçimsa ve Çimsa’nın da büyüme süreçlerine önemli katkılar verdi.

2008 - 2011 yılları arasında Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı görevinde bulunan Mehmet Göçmen, stratejik liderlik, yetenek yönetimi, çeşitlilik ve İnsan Kaynaklarının iş ortağı olarak konumlandırılması süreçlerinde görev almıştır.

2011 – 2014 yılları arasında Sabancı Holding Çimento Grup Başkanlığı görevini sürdüren Göçmen, 2014-2017 yılları arasında Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevini sürdürmüştür.

2017 – Temmuz 2019 yılları arasında Sabancı Holding CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Mehmet Göçmen profesyonel kariyerine Yönetim Danışmanı olarak devam etmektedir.

MEHMET GÖÇMEN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.