INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ZEYNEP TALU

Zeynep Talu Söz Yazarı, Müzik Prodüktörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

Zeynep Talu Kimdir? 

Ünlü söz yazarı Çiğdem Talu ve felsefeci Selahattin Hilav'ın kızı olarak 15 Şubat 1967’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Işık Lisesi’nde, ortaokul ve liseyi St. Benoit Fransız Kolejinde okudu. 8 yaşında özel piyano eğitimi almaya başladı.12 yıl bu eğitimini hocası Yıldız Sarıçetin’le sürdürdü.

İlk şarkı sözünü 1983 yılında yazdı. Bu şarkı bestesi Melih Kibar’a ait olan ve Nilüfer’in seslendirdiği “Neden Sanki Neden” adlı şarkıdır. 1990 yılına kadar çeşitli firmalarda basın, halkla ilişkiler ve reklam konusunda yürüttüğü çalışmaların yanı sıra şarkı sözü yazmaya devam etti. 1990’dan sonra profesyonel hayatına söz yazarı ve müzik prodüktörü olarak devam etti. Melih Kibar’la birlikte Polonya/Sopot şarkı yarışmasında ve Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil eden eserleri hazırladı.

Aynı senelerde ağırlıklı olarak Garo Mafyan’la çalışmaya başladı. Birlikte birçok hit şarkıya imza attılar. Bugüne kadar çeşitli Türk bestecilerin eserlerine ve bir çok yabancı parçaya yazdığı sözlerin sayısı 800’e yakındır.

Popüler sanatçılara yazdığı şarkıların dışında İstanbul Devlet Opera ve Bale’since sahnelenen “Hayal Yolcuları” adlı müzikale, başrolünü Nurseli İdiz’in oynadığı “Cahide” müzikaline, çeşitli yabancı müzikal çizgi filmlerin Türkçe versiyonlarına ve Şehir Tiyatroları tarafından sahneye konan “Kantocu” adlı müzikale şarkı sözleri yazdı. 2010 yılında sahnelenen “Seni Seviyorum Mükemmelsin Şimdi Değiş “ adlı Amerikan asıllı müzikalin Türkçe şarkıları da Zeynep Talu tarafından yazılmıştır.

Zeynep Talu aynı zamanda müzik telif hakları alanında faaliyet gösteren meslek birliği MSG’de 4 yıl yönetim kurulu başkan yardımcılığı, 2 yıl da başkanlık görevinde bulundu.

2011 yılında Zeynep Talu Sanat Atölyesi’ni kuran Zeynep Talu, burada, müzik ve sahne sanatları alanında yürüttüğü çalışmaların yanı sıra şarkı sözü yazarı ve müzik prodüktörü olarak da çalışmalarına devam ediyor.

ZEYNEP TALU kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.