Search Button

Serda Büyükkoyuncu | Konuşmacı

Gezgin, Seyahat, Sanat ve Tarih Yazarı

Serda Büyükkoyuncu - Kurumsal Çözümler

KONUŞMACI PROFİLİ

Serda Büyükkoyuncu

Üniversite eğitimini; ALMANYA Aachen Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, TÜRKİYE İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü, BELÇİKA Brugge Üniversitesi Pedagojik Formasyon, İNGİLTERE London School of Economics'de ekonomi üzerine istatistik ve optimizasyon Yüksek Lisans eğitimi alarak tamamladı.

Türkiye'de çok sayıda sektörde, değişik alanlarda kariyer yaptı.

Japon EPSON Computing Inc. de, American DIGITAL Equipment'da, SABAH Gazetesi'nde, Türkiye SIEMENS‘de YÖNETİCİLİK YAPTI...

KALE GROUP, SEKA KAĞIT FABRİKALARI ve SÜZER HOLDİNG danışmanlık yaptığı kurumlardan bazıları...

Bu görevlerinin yanı sıra ailesinin sahibi olduğu yayın evlerinde uluslararası yayınların, pek çok tekstil ve gıda fabrikalarının pazarlama, satış-üretim koordinasyonlarını, ithalat ya da ihracatlarını organize etti.

Brüksel'de Pedagojik Formasyon aldıktan sonra, EUROSUN EXCLUSIVE adlı yabancı ailelere yönelik 28 yıldır hizmet veren okul öncesi eğitim kurumlarını açtı.

Uluslararası bankalara ATM sistemlerini iyileştirme ve uluslararası tekstil sektöründe teknolojik ürünler üretim maliyetlendirme ile sistem analizlendirilmesinde aktif olarak çalışıyor.

Lions'un pek çok kademesinin yanında; Yönetim Çevresi Saymanlığı, Yönetim Çevresi Sekreterliği, Akdeniz Konferansı Sekreterliği, Avrupa Forumu Sekreterliği, Türkiye Konsey Sekreterliği görevleri yaptı.

Halen Türkiye Özel Okullar Birliği Okul Öncesi Komisyon Üyeliği görevine devam ediyor.

Seyahat yazarı ve tarihçi Saffet Emre Tonguç ile ortağı olduğu BESTMEN PRODUCTIONS firmasında düzenledikleri özel seyahat turlarının yanısıra pek çok derginin seyahat yazarlığını, Saffet Emre Tonguç ile birlikte Piri Sesli Rehber Seyahat Uygulamasının editör ve metin yazarlığını, NTV ile StarTV'de yayınlanan Ayrıcalıklı Rotalar televizyon programının metin yazarlığını yapıyor...


Serda Büyükkoyuncu - İlham Veren Konuşmacılar

Kusuzsuz Eserlerin Kusurlu Sanatçıları
Antik Çağdan Günümüze Müzik
Mitolojik Dedikodular
İlk Çağdan Günümüze Moda Tüyoları
Para’nın İcadından Napolyon’un Para Para Para’sına
Graham Bell’in Kulaklarını Çınlatmaca

başlıklı konuşmalarında, bir kısmının sonuçları günümüze kadar uzanan, bir kısmı ise tarihin içinde kaybolmaya yüz tutan hikâyeleri su yüzüne çıkarıyor.

Serda Büyükkoyuncu - Kurumsal Çözümler