Search Button

Ali Ağaoğlu | Konuşmacı

Finans Danışmanı

Ali Ağaoğlu - Kurumsal Çözümler

KONUŞMACI PROFİLİ

Ali Ağaoğlu

Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi mezunu olan Ağaoğlu, iş hayatına 1986 yılında başladı. Anadolu Kredi Kartları A.Ş.’de bölüm yöneticiliğinden sonra, Standard Chartered Bank’ın İstanbul, Westdeutsche Landesbank’ın İstanbul ve Moskova ofislerinin Hazine Bölümü’lerinde görev aldı.

1998-2001 yıllarında Egebank’ın Hazine bölümü Grup Müdürlüğü’nü yapan Ağaoğlu, birleşik Sümerbank’ın Oyakbank’a devrinden sonra ; Bayındırbank’ta, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyesindeki bankaların Hazine bölümlerinin koordinatörlüğünü üstlendi. Bu dönemde; TMSF bankalarındaki mevduatları devredilmesi ve sorunlu kredilerin çözümlenmesi konularındaki çalışmalara da katıldı.

Arams, Aktif Çözümleme ve Danışmanlık şirketinde yönetici ortak olarak görev alan Ağaoğlu değişik kurumların finansal piyasalardaki risklerinin yönetilmesi konularında danışmanlık yapıyor.

2007-2008 yıllarında haftalık Tek Borsa dergisinde ve 2004 yılından bu yana Vatan Gazetesi’nde finansal piyasalar alanında köşe yazıları yazan Ağaoğlu, 2008-2012 arasında Fortune Türkiye dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüş, 2009-2013 yılları arasında CNBC-E televizyonunun sabah kuşağında finansal piyasalardaki gelişmeleri yorumlamıştır. Benzer bir görevi halen daha Bloomberg televizyonu akşam kuşağında sürdürmektedir.

Kültür Üniversitesi’nde finansal piyasalar konusunda dersler vermektedir.
Ali Ağaoğlu, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.


Ali Ağaoğlu - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız, Finans Danışmanı Ali Ağaoğlu, “Covid-19 Sonrasına Dair Ekonomik, Politik ve Sosyolojik İlk Öngörüler”, “Kriz Yönetimi” ve “Finansal Piyasalar ve Bu Piyasalarda Riskten Korunma (Hedging) Yöntemleri ve Stratejileri” başlıklı konuşmalarında finans konusundaki bilgi ve öngörülerini paylaşmaya devam ediyor.

Ali Ağaoğlu - Kurumsal Çözümler