Search Button

Ayşe Tolga | Konuşmacı

Oyuncu, Yazar, Sağlıklı Yaşam Uzmanı

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Ayşe Tolga

İnsan hasta değil. İyi olduğunu bileceksin. İyisin, sadece yediğin, içtiğin kötüydü. Yaratıldığın, mükemmel haline dön. Bu mükemmel hale dönmek için ‘İyilik Sende' hareketi tüm Türkiye'yi gezecek. Benim hayalim bu. Bu bir dalga efekti. Bir insanın hayatına dokunuyorsun ve dalga dalga büyüyor.

Kimdir?

Ayşe Tolga, 9 Haziran 1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünden mezun olan Tolga ayrıca sahne ve görsel sanatlar, reklam konularında ek eğitim programlarına katıldı.

1994-1997 yılları arasında televizyonlarda oynatılan baş rollerinde Perran Kutman ve Erdal Özyağcılar’ın oynadığı “Şehnaz Tango” dizisinde rol alarak tanındı.

2004’te Tayland Chiva Som Spa bünyesinde 21 günlük spa yöneticiliği eğitimi alarak profesyonel Wellness kariyerini başlatan Ayşe Tolga, Londra'da klinik aromaterapi, Çin tıbbı, Anatomi ve Fizyonomi, Masaj terapileri eğitimi, Provence'da da parfümcülük eğitimi aldı. Cilt ve vücut bakımı konusunda da, eğitim alarak uzman estetisyen oldu.
Ayşe Tolga, dergilerde yazdığı yazılarla ve blogunda güzellik, fitness, detox, yoga, sağlıklı yaşam ve beslenme konusundaki deneyim ve bilgilerini paylaştı.

Kurucusu olduğu “Aisha Aromaterapi Ürünleri” adı ile 2007 yılında kurduğu organik kozmetik markası Aisha'nın saf aromaterapi yağları, anne ve bebek ürünlerinin satışını yaptı.

2012 - 2014 yılları arasında senaristliğini Birol Güven’in yaptığı "Seksenler" dizisiyle oyunculuğa geri dönen Tolga, Aisha mağazasını kapatıp, satış ve pazarlama faaliyetlerini eczane ve online olarak devam ettirdi. 2014’ten beri aysetolgaiyiyasam.com sitesini ve youtube kanalını yönetmektedir.