INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

CHRIS SKINNER

CHRIS SKINNER The Finanser CEO'su, Yorumcu ve Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

CHRIS SKINNER 2024 Konuşma Başlıkları CHRIS SKINNER 2024 Konuşma Başlıkları

  • Dijital Proje ve Liderlerden Alınacak Dersler
  • Hangisi Daha Doğru FinTech mi Yoksa TechFin mi?

Konuşmacı Profili

Bugün Birleşik Krallık’ta teknoloji alanında en etkili kişilerden biri, belki de en iyisi olan Chris Skinner, theFinanser.com adını taşıyan blogunda güncel finansal konular ile ilgili yorumlarını paylaşmakta, finans piyasaları ve fintech konularında güncel gelişmelere dair yazılar yayınlamaktadır. Aynı zamanda Skinner, bestseller listelerinde yer almış olan üç kitabın (Digital Bank, ValueWeb ve Digital Human) yazarıdır.  

Chris Skinner’ın ValueWeb adlı kitabı, FinTech’in günümüzde yarattığı etkiyi ve telekomünikasyon ile birlikte Blockchain teknolojilerinin finans dünyasının çehresini nasıl değiştirdiğini anlatmaktadır. Fintech ve Blockchain teknolojileri bugün bir değerler interneti inşa etmektedir. Değerler interneti ise bankacılık alanı açısından başka bazı gerçekler ortaya çıkarmıştır. 

Digital Bank kitabı, şirketlerin rekabet stratejileri ile dijital bankacılık alanındaki mücadeleyi analiz ederken okurlara dijital bankacılık hakkında geniş kapsamlı bir bilgi de sunmaktadır. 

Chris Skinner’ın Mart 2018 tarihinde yayınlanan bir diğer kitabı Digital Human ise aynı iki tema üzerine kurulu olup dijitalizasyon meselesine daha geniş bir perspektiften bakmaktadır. Kitapta dijitalizasyon, Afrika düzlüklerinde yaşayan insanlardan Tibet’in dağ köylerinde yaşayan insanlara kadar, dünyadaki herkesin içine dahil olabileceği bir yapının ana bileşeni olarak anlatılmaktadır ve bu yönüyle de gerçek bir devrim olarak nitelendirilmektedir. 

Beyaz Saray’da Başkan’ın ‘Economic Policy’ masasında özel danışmanlık görevi yapmış ve Brookings Enstitüsü’nde dersler vermiş olan Seth Wheeler, Chris Skinner hakkında “Dünyada Fintech üzerine söz söyleyebilecek en önemli otoritelerden biri” yorumunda bulunmuştur. Chris Skinner bankacılık sektöründe Avrupa mevzuatı ve kriz dönemlerinden bankacılığın geleceğine dek pek çok önemli konuyu kapsayan başka kitaplar da yazmıştır. 

Chris Skinner bugün The Financial Services Club (Avrupa Networking Forumu) ve Nordic Finance Innovation adlı kurumlarda yönetici olarak görev yapmaktadır. Ayrıca 11:FS adlı Fintech danışmanlık şirketinde icradan sorumlu olmayan direktör olarak çalışmaktadır. Moven ve Meniga gibi çeşitli firmaların da danışma kurulu üyesidir. 

The Financial Brand ve bazı çok önemli bloglar tarafından bankacılık alanında en etkili isimlerden biri olarak anılan Chris Skinner, ‘gerçek bir Fintech devi’ (Next Bank) ve ‘takip edilmesi gereken Fintech liderlerinden biri’ (City AM, Deluxe ve Jax Finance) olarak görülmektedir. BankInfoSecurity kurumunun bilgi güvenliği alanındaki liderler listesinde, en etkili beş kişiden biri olan Skinner, Wall Street Journal Financial News ve Thomson Reuters tarafından finans teknolojileri alanında en etkili 40 kişiden biri olarak anılmaktadır. Finance Monthly dergisi kendisini ‘Game Changer of the Year’ adayı olarak göstermiş, CV dergisi ise Chris Skinner’ı 2018 yılında ‘Yılın CEO’su’ ilan etmiştir. 

Chris Skinner, TMT Global tarafından 2018 yılının en iyi Fintech konuşmacısı,  Acquisition International tarafından 2018 yılının en iyi Fintech yazarı, Global 100 UK tarafından 2018 yılının en iyi finans piyasaları danışmanı, CV dergisi tarafından 2018 yılının en etkili CEO’su, Global Business Insight tarafından Fransa’nın en dinamik finans piyasaları danışmanı, Corporate USA TOday tarafından 2018 yılının en iyi finans piyasaları danışmanı, Lawyer International tarafından 2019 yılının en iyi CEO’su, M&A Today tarafından 2019 yılının en iyi finans piyasaları danışmanı, CV dergisi tarafından 2019 yılının en etkili Fintech danışmanı, Corporate America Today tarafından 2019 yılının en etkili finans piyasaları danışmanı olarak nitelendirilmiş ve pek çok defa finans/iş dünyasında isminden söz ettirmiştir. ABD’de doğrudan Beyaz Saray’da, Dünya Bankası’nda ve Dünya Ekonomik Forum’unda danışmanlık görevlerinde bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir. 

Chris Skinner BBC News, Sky News, CNBC ve Bloomberg gibi yayın kuruluşlarında düzenli olarak bankacılık konularında yorumcu olarak yer almaktadır. Asian Banker’s Retail Excellence Awards gibi bazı ödül jürilerinde görev yapan Skinner, HSBC, the Royal Bank of Scotland, Citibank ve Société Générale gibi dünyanın önde gelen bankalarının danışma kurulunda yer almaktadır. 

CHRIS SKINNER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.