INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DOÇ. DR. SANİYE BENCİK KANGAL

DOÇ. DR. SANİYE BENCİK KANGAL Akademisyen

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DOÇ. DR. SANİYE BENCİK KANGAL 2024 Konuşma Başlıkları DOÇ. DR. SANİYE BENCİK KANGAL 2024 Konuşma Başlıkları

  • Korkma İyi Bir Annesin
  • Çocuğunuzun Beyninde Neler Oluyor?
  • Çocuklara Cinsiyet Eşitliği Nasıl Anlatılır?
  • Çocukla Etkili İletişim
  • Çocukluk Döneminde Duygusal Gelişim
  • Çocuklarda Teknoloji Bağımlılığı

Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal Kimdir?

Doç. Dr. Saniye BENCİK KANGAL 1980 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Uzun bir eğitim maratonunun ardından, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl özel bir zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezinde çocuk gelişimci, 2004 yılında ise özel bir anaokulunda eğitim koordinatörü olarak görev yaptı. Daha sonra alandaki deneyimlerini akademik deneyimlerle birleştirmek isteyerek Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümünde akademisyenlik yolculuğuna başladı. Yüksek lisans ve doktora derecelerini ise üstün yetenekli çocuklarla çalışarak hazırladığı tezleri ile aldı. Öğrenme maratonu asla bitmeyen Saniye Bencik Kangal 2011 yılında öğretim görevlisi, 2014 yılında yardımcı doçent, 2017 yılında doçent unvanlarını aldı.

2017 yılında çıkan “Korkma! İyi Bir Annesin” isimli ilk kitabının ardından 2018 yılında Oyunperest, 2019 yılında Evlat, 2021 yılında Çocuğumun Beyninde Neler oluyor isimli kitapları ile anne babaların, Sana Kek Yaptım, Dünya Kadar Çocuk, Kakaloji, Kakademi ve Kakazoo kitapları ile çocukların hayatına dokunmayı amaçladı. Kitapları, ebeveynlik kategorisinde en çok tercih edilen kitaplar arasında yer aldı. Türk Kızılay’ı için hazırladığı “Eğlenceli Gelişim Etkinlikleri” isimli kitabı 3 farklı dile çevirilerek ülke çapında tüm dezavantajlı çocuklara dağıtıldı.

Yurt içi ve yurt dışında anne babalara ve eğitimcilere yönelik olarak, ebeveynlik becerilerini destekleme ve çocuk gelişimi konulu 150’nin üzerinde seminer vermiştir. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiri sunumları ile birlikte ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde makaleleri bulunmaktadır.

Saniye BENCİK KANGAL halen Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Çocuk Edebiyatı, çocuk ve oyun, bebeklik ve okul öncesi dönemdeki normal ve özel gereksinimli çocukların gelişimleri konularında araştırmalar yürütmekte, teorik ve pratik çalışmalar yapmaktadır.

Mesleğini büyük bir aşkla ve tutkuyla yapan Saniye BENCİK KANGAL, dünyanın en güzel mesleğine sahip olduğunu düşünmektedir. Çünkü bir çocuğa dokunabilmek, bir aileye ulaşabilmek dünyalara bedeldir...

 

DOÇ. DR. SANİYE BENCİK KANGAL kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.