INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR DENİZ BAĞRIAÇIK

Dr Deniz Bağrıaçık Sosyolog, Yazar, Bağımsız Yapımcı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

DR DENİZ BAĞRIAÇIK 2024 Konuşma Başlıkları DR DENİZ BAĞRIAÇIK 2024 Konuşma Başlıkları

  • Resilience Çağı, Teknolojik Yeniliklerin Etkisinde Toplumları Anlamak
  • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık
  • Gündelik Hayatta Sürdürülebilirlik, 2030 Hedefleri
  • Yeni Ekonomik Modeller: Onarıcı Ekonomi, Döngüsel Ekonomi, Girşimcilik Kültürü
  • Kapsayıcı Toplumlar ve Toplumsal Empati
  • Kalkınma Maddelerine Yakından Bakış: İklim Krizi, Yoksulluk, Eşitsizlik ve Toplumsal Etkileri

Dr. Deniz Bağrıaçık kimdir?

Deniz Bağrıaçık, frankofon eğitimine 11 yaşında Sainte Pulchérie Fransız Ortaokulun’da başladı, Saint Benoit Fransız Lisesi’nde devam etti. 

Mezuniyetinin ardından Galatasaray Üniversitesi’nde sosyoloji lisansı yaptı. Yüksek lisansını ekonomi ve çalışma sosyolojisi oryantasyonunu tamamlayarak Cenevre Üniversitesi’nden mezun oldu. Sorbonne, Paris Üniversitesi’nde 2021 Kasımda Sosyoloji doktor ünvanını, yoksulluğun nesiller üzerine aktarımı ve sürdürülebilirlik hedefleri çalışmaları ile aldı. Paris’te Iscom iletişim fakültesinde sosyal psikoloji bölüm başkanlığını görevini 2023 -2024 yılı için üstlenen, Bağrıaçık, sosyoloji ve sosyal psikoloji alanında ders vermektedir. Sürdürülebilirlik hayat tarzı üzerine Beinconnect İz Tv ve Habitat Tv’de programları hazırlayan Bağrıaçık, İz tv “ Sürdürülebilir Biz programının” adında yeni bir programın yapımcılığını üstlenmiştir. Fransız ve Türk haber kanallarında düzenli olarak toplumsal olayları yorumlayan, Bağrıaçık çeşitli yazı ve makelelerini de T24, Oksijen, AA haber ajansı gibi farklı mecralarda yazmaya devam etmektedir.  

Üniversitede bulunduğu dönemde Birleşmiş Milletler’in ülkelerindeki gelişme indexlerinin hazırlanmasında, bakım evlerinde siyasi tercihlerin yapılması araştırmalarında görev almıştır. Yükseklisansı tamamlarken, kariyerindeki ilk işine özel bankacılık alanında, Credit Europe’ta başladı. 2011yılında ise New York’a gitti.

Güncel olayları takip ederek hazırladığı toplumsal cinsiyet ve sürdürülebilir kalkınma konularındaki yazılarını New York’ta yerel bir gazete için yazmaya başladı. Yazıları daha sonra “Cumhuriyet”, “Birgün”,“İstanbul Art News”, “Harvard Business Review”, “ElleFrance” , Varlık Dergisi’nde yayımlandı. Köşe yazılarına T24 haber sitesinde devam etti. Bağrıaçık, 2017’de ilk kitabı Türkiye’deki yabancıların Türkiye’ye bakışını anlatan Sorsana Bizi Sevmiş mi yayınlandı. İş hayatının içerisindeyazılarına devam ederken, JP Morgan Vakfı’nın Türkiye proje liderliğini üstlendi.

Doktora tezi için ziyaret ettiği Dar Es Salaam’da,bir yetimhanedeki çocukların durumdan etkilenen Bağrıaçık, çocuklar için çeşitli çalışmalarda bulundu. Ailelerinin varlığını keşfedince, belgeseller hazırlayarak,yaşananları daha fazla kişiye duyurmak istedi. 

When the Water Rises (2019) “ Sular Yükselinceadlı filmi ile Uluslarası Hindistan FilmFestivalinde en iyi yönetmen ödülünü aldı. Portraits of Zanzibar ( adlı kısa metrajlı belgeseliile) Roma, Sorento, Moskova, Toronto, Amsterdam, New York, İsveç, İngiltere Preston, Londra’daki festivallerden davet aldı, finalist oldu. 

Sosyal girişimcilik alanındaki çalışmalarını Paris’te 2019’da kurduğu MAISHA etik moda markası ile devam etti, bu markayı sosyal içerikli prodüksiyon şirketine çevirdi, 2022 yılında çevirdi.Pandemi sırasında alanlarında tanınmış kişilerle sohbetler düzenleyerek TEGV adına bir bağış kampanyası düzenledi. Studio 22 sohbetler ile, programa değer katan konuklarıyla Prof Dr. Ali Ergur, Prof.Dr Yasemin Giritli İnceoğlu, Gündüz Vassaf, Soli Özel ve sanatçılardan Esra Zeynep Yücel, Evrencan Gündüz ile 100’den fazla çocuğun 1 yıllık eğitimine katkı sağladı.

Sanata olan tutkusu çok küçük yaşlarda başlayan Bağrıaçık, Müjdat Gezen’de tiyatro, Pera Güzel Sanat’larda piyano eğitimi aldı. Başkent İletişim Bilimlerinde sunuculuk eğitimi aldı. Spor ve yogadan büyük keyif alırken, özellikle başta köpekler olmak üzere hayvanlara büyük bir tutku ile Bağrıaçık’ın en büyük tutkularından biri de sabah kahvesi. 

DR DENİZ BAĞRIAÇIK kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.