Search Button

İnci Abay Cansabuncu | Exclusive Konuşmacı

GelecektekiSen Kurucusu, Dijital İş ve Yetkinlik Rehberi

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Dijital iş ve yetkinlik rehberi, ekosistem kurucu, akademisyen, TV yapımcısı. Şirketlerin ve iş gücünün bir sonraki versiyonlarına hazırlanmalarına rehberlik eden GelecektekiSen’in kurucusu.

10 yıllık geleneksel medya tecrübesinin ardından 2009’da dijital dünyaya adım attı. Türkiye’de tablet dergilerini çıkan bir medya/reklam şirketinin yöneticisi olarak, Türkiye dijital yayıncılık ortamının ilk içerik atölyesini çalıştırdı.

İçerik avcılığının yanı sıra, telekomünikasyondan, otomotive, eğitimden, finansa kadar pek çok sektöre ait şirketin dijital topluluklarının oluşturulması, dijital servislerin kurulması ve yeniden yapılandırılması adına ekip lideri olarak çalıştı.

2012-2018 yılları arasında farklı ölçekteki pek çok şirket; girişimciler, kadın liderliğindeki işletmeler ve çiftçiler dahil çeşitli özellikteki KOBİ’lere yönelik dijital iş geliştirme operasyonlarından ve çevrimiçi satış ve pazarlama kampanyalarından sorumlu olarak, bir finans şirketinin dijital hizmetlerinin yeniden tasarlanma operasyonlarını yönetti. TEB KOBİ TV gibi platform tabanlı servisleri kurup yeniden yapılandırdı. KOBİ’leri geleceğin sanayisine hazırlamak için Sanayi 4.0 süreci adına eğitim ve farkındalık sağlamaya odaklandı.

Son dönemde dijital dönüşüm kültürü ve kültürün yeni yetkinlikleri konusunda uzmanlaştı. Dijital dönüşümde ağ etkisi ve işgücünün dijitalleştirilmesi konusunda atölyeler tasarlıyor; dijital dönüşümün iş modelleri konusunda kurumlara danışmanlık yapıyor; ayrıca teknoloji tabanlı şirketlerin danışma kurullarında yer alarak büyümelerine destek veriyor.

2019 yılından beri üniversite ve liselerde başlattığı ‘GelecektekiSen Farkındalık Hareketi’ ile dijital dönüşümün yeni yetkinlikleri ve işlerin geleceği konusunda farkındalık sağlıyor.

2019’da TEDX İzmir Women’da ‘Teknoloji Zekası; İnsanlığımızın Gücünü Yeniden mi Keşfettiriyor’ başlıklı bir sunum yapmıştır.

2019 yılı itibariyle işlerin, yetkinliklerin, kariyerlerin ve hayatın dönüşümünü ve dönüşümün başarı hikayelerini ekrana taşıdığı Bloombergh HT’de yayınlanan ‘Dönüşen Dünya’ programını hazırlayıp sunmaktadır.