INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

OMAR JOHNSON

Omar Johnson Beats by Dre Eski CMO'su | Apple Eski Pazarlama Başkan Yardımcısı BlackList100 tarafından En İyi 100 Siyah Düşünce Lideri Seçildi

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

OMAR JOHNSON 2024 Konuşma Başlıkları OMAR JOHNSON 2024 Konuşma Başlıkları

  • İş Dünyasında Çeşı̇tlı̇lı̇k: İnsanlarla "Oldukları Yerde" Buluşmak
  • Lı̇derlı̇k: İnsanlarla "Oldukları Yerde" Buluşmak
  • Markaları Özgünlük Ve Duygularla Pazarlamak
  • Beats Hı̇kayesı̇: Uluslararası Bı̇r Marka Oluşturmak

Omar Johnson Kimdir?

Omar Johnson, dünya standartlarında markalar oluşturma sanatında bir pazarlama yenilikçisidir. Beats by Dre'nin eski CMO'su ve Apple'ın Pazarlama Başkan Yardımcısı olan Johnson, kariyeri boyunca marka geliştirme ve konumlandırmadan reklam ve küresel dijital pazarlamaya kadar pazarlamanın tüm yönlerini yönetmiştir.

Johnson'ın görev süresi boyunca Beats, 20 milyon dolardan 2,0 milyar dolarlık bir kategori liderine dönüşerek 25'ten fazla ülkede 1 numaralı premium kulaklık haline geldi ve bu da Apple tarafından 3 milyar dolara satın alınmasını sağladı. Adweek Johnson'ı "Marka Dehası", Business Insider ise "En Yenilikçi CMO'lar" arasında gösterdi. Johnson ayrıca Nike, Coca-Cola, Kraft Foods ve Campbell Soup gibi uluslararası markalarda yüzlerce kazanan pazarlama kampanyası üzerinde çalıştı. Johnson, LeBron James'in oynadığı "Rise", Kobe Bryant'ın oynadığı "All Together Now" ve "The Most Valuable Puppets" gibi Nike'ın en unutulmaz TV reklamlarından bazılarının yapımcılığını üstlendi.

Omar Johnson Hakkında Daha Fazla Bilgi

Omar'ın görevlerinden bazıları Fortune 1000 ve AT&T, Salesforce ve ServiceNow, Inc. gibi stratejik müşterilerdir.

Apple'dan bu yana Johnson, dünya standartlarında markaların anatomisini anlayan ödüllü yöneticiler, sporcular, stratejistler, kreatifler ve müzisyenlerden oluşan çok disiplinli bir kolektiften oluşan modern bir marka yönetim şirketi olan ØPUS United'ı kurdu. ØPUS United ile yaptığı çalışmalar sayesinde Johnson, We The People ve We Got Next gibi girişimlerin geliştirilmesinde de aktif olarak yer aldı ve ırksal eşitlik ve genç nesillerin anket, oylama ve hükümette temsil yoluyla harekete geçme konusunda güçlendirilmesi konusundaki konuşmaları teşvik etmek için Dear White Corporate America'yı yazdı. Johnson son olarak Qualtrics ve Theragun adlı iki şirketin yönetim kurulu üyesi oldu.

Johnson Brooklyn, New York'ludur. Georgia State Üniversitesi Biyoloji ve Kimya bölümlerinden lisans ve Emory Üniversitesi Goizueta Business School'dan MBA derecesi almıştır.

OMAR JOHNSON kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.