INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ROBIN MILLS

RobIn MIlls Qamar Energy, CEO

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşmacı

ROBIN MILLS 2024 Konuşma Başlıkları ROBIN MILLS 2024 Konuşma Başlıkları

  • Küresel Petrol ve Doğalgaz Piyasası
  • Güneş Enerjisi
  • Enerji Sektörünün Geleceği
  • Enerji Stratejileri ve Jeopolitik Yaklaşımlar
  • Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Petrol ve Doğalgaz
  • Ulusal Petrol Şirketleri
  • Enerji Sektörü ve İklim Değişikliği

Robin Mills Kimdir? 

Ortadoğu bölgesindeki tüm enerji ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2015 yılında Qamar Energy şirketini kuran ve  enerji stratejileri & ekonomisi uzmanı olan Robin Mills, Foreign Policy dergisi tarafından “Enerji Dünyasının En Önemli Beyinlerinden Biri” olarak tanınmaktadır.

Mills, Qamar Energy şirketini kurmadan önce Avrupa Birliği tarafından Irak’ta çeşitli çalışmalarda bulunmak üzere görevlendirilmiştir. Aynı zamanda Ortadoğu’da farklı pek çok uluslararası petrol şirketi için; iş geliştirme, yenilenebilir enerji kaynakları, entegre doğalgaz ve elektrik üretimi gibi alanlarda danışman olarak görev almıştır.

Robin Mills, Ortadoğu'da iş geliştirme üzerine yoğunlaşarak,10 yıl boyunca Shell’de görev almıştır ve bu görevin ardından Ortadoğu enerji sektörünün merkezinde; Dubai Holding ve Emirates National Oil Company (ENOC) şirketlerinde iş geliştirme alanında 6 yıl daha çalışmaya devam etmiştir. 

Robin Mills, Columbia University Center on Global Energy Policy (Columbia Üniversitesi, Global Enerji Politikaları Merkezi) öğretim üyesidir ve Irak Enerji Enstitüsü’nde dersler vermiştir. 

Brookings Institution kurumunda 2 yıl enerji alanında çalışmalar gerçekleştiren Mills,  The National ve Bloomberg yayın organlarında enerji üzerine makaleler yayımlamakta ve BBC, CNN, CNBC gibi global medya organlarında düzenli olarak görüşlerini paylaşmaktadır. 

Robin Mills’in Ortadoğu’da güneş enerjisi konusunu ele aldığı ‘Sunrise in the Desert’ adlı bir raporu bulunmaktadır ve şimdiye kadar ‘The Myth of the Oil Crisis’ ve ‘Capturing Carbon’ adında 2 önemli kitap yayımlamıştır.

Cambridge Üniversitesi Jeoloji Bölümü mezunu olan Robin Mills, Arapça, Farsça, Hollandaca ve Norveççe bilmektedir.

ROBIN MILLS kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.