INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

SALİH BARIŞ KUYUCU

SALİH BARIŞ KUYUCU Sunucu ve Moderatör

icon

Konuşmacı Çözümleri

Masters of Ceremony

Salih Barış Kuyucu Kimdir?

1975 Gaziantep doğumlu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede “Spor Yönetimine Medyanın Etkisi” konulu yüksek lisans tezini tamamladı.

2016 Ocak ayından beri Anadolu Ajansı Uluslararası Spor Haberleri Müdürü sorumluluğunu yürütüyor. Türkiye’nin, ülkede ve dünyada en geniş temsilcilik ağına sahip kurumunda toplam 42 bürodaki yerli ve yabancı muhabirlerlerden gelen haberlerin üretim ağını yönetiyor.

2011 – 2016 yılları arasında bir başka uluslararası haber kanalı Al Jazeera Türk kanalında Executive Producer of Sport - Spor Müdürü olarak çalıştı.

Barış Kuyucu 2011 yılına kadar 11 sene boyunca CNN TÜRK Spor Servisi’nde yeraldı. CNN TÜRK’te en son Spor Servisi Yöneticisi olarak görev yapıyordu.

Kuyucu, CNN TÜRK’ten önce ATV (1 yıl) ve NTV (3 yıl) kanalları’nda çalıştı.

2006 yılında, dünyanın en büyük üç medya bursundan biri olan Birleşik Amerika’daki

‘The University of Michigan’ bünyesindeki ‘Knight Wallace Fellows’da “Sports Management –Spor Yönetimi-“ üzerine aldığı eğitimi başarıyla tamamladı.

ABD Atlanta’da "CNN International Spor Servisi" ve New York’ta da "ESPN Sports Magazine"de yabancı meslektaşları ile biraraya gelip çalışmaları hakkında gözlemlerde bulundu. Birleşik Amerika’nın yanı sıra, Arjantin ve Brezilya’da yine aldığı burs programı çerçevesinde seminerlere katıldı. Farklı ülkelerdeki büyük spor organizasyonlarını ve statlarını inceledi.

Barış Kuyucu, hobisini profesyonel işi yapabilen şanslı kişilerden biri olma zevkini, akademik boyutta genç meslektaşları ve meslektaş adayları ile paylaşmanın mutluluğunu da yaşıyor. Bu kapsamda Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde "Televizyon'da Spor Yayıncılığı", Kadir Has Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen “Spor İletişimi Sertifika Programı” dahilinde de “Canlı Yayın ve Canlı Yayın Sunumu, Spor Yönetiminde Liderlik ve Endüstriyelleşen Spor” ve “Televizyonda Spor Editörlüğü” konulu dersler veriyor. Türkiye’nin en prestijli konuşma ve diksiyon eğitim akedemisi Başkent İletişim’de etkili konuşma ve sunum konusundaki bilgi ve tecrübesini öğrencilerine aktarıyor.

Barış Kuyucu; Türkiye Spor Yazarları Derneği TSYD tarafından 2010 yılında UEFA Başkanı Michel Platini ile yaptığı özel röportaj nedeniyle ödüle layık görüldü. Yine TSYD tarafından 2006’da “Yılın En Başarılı Programcısı” seçildi. Kuyucu ayrıca, Rotary Kulübü tarafından 2006 ve 2007 yıllarında “Yılın Motorsporları Programcısı”, 2005 yılında “Meslek Hizmet Yüksek Ödülü” ve “Damalı Bayrak” programıyla “Yılın En İyi Spor Programı Yapımcısı” ödüllerini;

Polis Akademisi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen “Yılın En İyileri Ödül Töreni”nde de 2004 yılının "En İyi Spor Sunucusu” ve “Spor Ekspres” programıyla "Yılın En İyi Spor Programcısı” ödüllerini kazandı.

SALİH BARIŞ KUYUCU kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.