INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

SEVİNÇ ATABAY

SEVİNÇ ATABAY Eğitimci, Sosyal Girişimci, Danışman

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

SEVİNÇ ATABAY 2024 Konuşma Başlıkları SEVİNÇ ATABAY 2024 Konuşma Başlıkları

 • Okul ve Aile Arasında Sağlıklı İletişim Köprüsü Nasıl Kurulur?
 • Yeni Dünya’da Öğrenme Çevikliği ( Learning Agility)
 • Etki Yaratan Ebeveyn Nasıl Olunur: Yeni Nesil Anne Babalık
 • Değişen Öğretmenlik Rolleri ve Etki Yaratan Eğitimci Olmak
 • Sınıfta Akıl ve Vicdanla Öğretmenlik
 • Yeni Nesil Çocukların Öğrenme Yolculuğuna Eşlik Etmek
 • Sevinç Atabay ile Soru-Cevap Söyleşi: Ebeveynlikte Temel Sorunlar ve Çözüm Önerileri
 • Duygusal & Sosyal Bağışıklığımızı Nasıl Güçlendiririz?
 • Dayanıklılıktan Sürdürülebilirliğe Yolculuk ( Resilience-Sustainability)
 • Sosyal Etki Yaratan Liderlik
 • Zeka Nedir? Zeka Türleri ve Zihin Nasıl Gelişir? (IQ, EQ, CQ nedir? Ne işe yarar?)

Sevinç Atabay Kimdir? 

Sevinç Atabay, Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olup,1980 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunda göreve başlayan Sevinç ATABAY,   1990-1993 yılları arasında  Eğitim Ataşesi olarak Chicago/ABD’de bulunmuş ve Harold Washington College'da "Post Graduate-Vocabulary Building" eğitimi almıştır. Sonrasında  Talim ve Terbiye Kurulu’nda Program Geliştirme Dairesinde, yabancı dil programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, erken yaş dil öğretim  uygulamalarının geliştirilmesi gibi alanlarda görev yapmış ve Kitap Yazım Komisyonları’nda Başkanlık yapmış, 1994-1995 yılları arasında da İngiltere Banbury&Bicester College'da Certificate Program (Adult Education) bitirmiştir. 2000-2006 yılları arasında Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde Topluluk Programları Genel Koordinatörü olarak AB’nin eğitim politikalarının tanıtılması alanlarında Brüksel-Türkiye çalışmış, Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliğinden ve AB Genel Sekreterliğindeki kamu hizmetlerinden 2006 yılında emekli olmuştur.

2006-2021 yılları arasında ise Türk Eğitim Derneği Genel Müdürlüğünü ve TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Genel Müdürlüğünü eş zamanlı olarak yürütmüştür.  ATABAY’ın, Avrupa Birliğinin anlaşılması için oluşturulan AB Takımını, TÜSİAD Eğitim Komisyonu, TOBB Eğitim Meclisi ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarındaki üyeliklerinin yanı sıra Genç Liderler Akademisinde (Young Guru Academy) Hayal Ortaklığı bulunmaktadır. ATABAY’ın İngilizce öğretimi ve AB eğitim politikaları konularında yayınları  (Örn. e-Ülke-e-Avrupa 2005, Avrupa Birliği Eğitim Programları, Comenius-Okul Eğitimi, 6. Çerçeve Programı Türkiye’ye Ne Getirir?, Avrupa Birliğine Giriş Sürecinde Eğitim, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Avrupa Birliği Eğitim Politikaları) ile yayımlanmış birçok makalesi (Örn. Genç Kuşakları Anlamak Y ve Z, Mekan ve Mimarinin Eğitimde Başarıya Etkisi, Oyun ve Öğrenme, Eğitimde İnovasyon, Hibrit İnsan’a Doğru, Endüstri 4.0’dan Toplum 5.0’a)  bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

SEVİNÇ ATABAY kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.