Search Button

Sunay Akın | Konuşmacı

Şair, Yazar, Müzeci ve Araştırmacı

Sunay Akın - Kurumsal Çözümler

KONUŞMACI PROFİLİ

Sunay Akın

Sunay Akın, 1962 Trabzon doğumludur. İlk çocukluk yıllarında çay tabaklarının içinde gördüğü Kız Kulesine 10 yaşında kavuşur.Ailesi, daha iyi eğitim imkanları olduğu için İstanbul’a yerleşir ve Sunay Akın İstanbul’la arkadaş olur onu dinler bizlere de anlatır sırlarını bu büyülü kentin.
İstanbul Üniversitesi Oşinografi ve Jeomorfoloji bölümü mezunudur.

Şairimiz, kağıt gemilerden emekli bir kaptan olarak yazmaya başladığı şiirlerini 1989’da Makiler adıyla yayımladı ve ardından diğer şiir kitapları geldi. Düzyazıda da, ancak bir şairin yazabileceği konulara el attı. Bu alandaki eserlerinden bazıları Veşaire Veşaire, İstanbul’un Nazım Planı, Kız Kulesi’ndeki Kızılderili, Kırdığımız Oyuncaklar, Tuncay Terzihanesi, Geyikli Park ve Hayal Kahramanları, Kalede Bir Başına ve Aslanlı Yol’dur.

Birçok radyo ve televizyon programına imzasını atmıştır. Kafa Radyo’da radyo programı yapmaya devam etmektedir. Tek kişilik gösterisiyle yurt içi ve yurt dışında sayısız kez sahne alan Sunay Akın, "Bir milletin gerçek değerleri hisse senetleri değil, hissi senetleridir” diyor ve geçmişten bugüne köprüler kurmaya devam ediyor.

Bir şairin kurduğu ilk müze olan İstanbul Oyuncak Müzesi de Sunay Akın’ın en büyük düşü olarak İstanbul Göztepe’de 23 Nisan 2005 gününden bugüne ziyaretçileriyle buluşmaktadır.

Sunay Akın aynı zamanda Antalya Oyuncak Müzesi, Gaziantep Oyuncak Müzesi, Ataköy Oyun ve Oyuncak Müzesi , Kartal Masal Müzesi Kurucusu ve küratörüdür. Ülkesi içinde birçok yeni müzenin kuruluş çalışmalarını da yapmaktadır.


Sunay Akın - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız, Şair, Yazar, Müzeci ve Araştırmacı Sunay Akın, hikâye anlatıcılığı konusundaki ustalığını sergilediği Geleceğe Doğru Sevgiye Dair Başarmak İçin Kahramanın Yolculuğu Asla Vazgeçme Hayal Kurmak başlıklı konuşmalarıyla dinleyicilere ilham veriyor.

Sunay Akın - Kurumsal Çözümler