Search Button

Uğur Gürses | Konuşmacı

Ekonomi Yazarı

Uğur Gürses - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Uğur Gürses

1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

İş yaşamına 1986 yılında T.C. Merkez Bankası’nda başlayan Uğur Gürses; döviz kuru politikası, döviz rezerv yönetimi ve açık piyasa işlemleri alanlarında çalışmıştır.

1994 yılında özel kesime geçen Gürses, 2000 Eylül ayına kadar ticari bankalarda üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2001 krizi öncesinde bankacılığı bırakarak 2000-2005 arasında CNN TÜRK televizyonunda, 2011 yılında da SKY TÜRK TV’de ekonomi yorumculuğu yaptı.

Uğur Gürses, 1999 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinde başladığı günlük ekonomi ve finans yazılarına, daha sonra Yeni Binyıl gazetesinde devam etti. 2001-2014 yıllarında Radikal gazetesinde, 2014-2018 arasında da Hürriyet gazetesinde yazılarına devam etti.

Gürses, kişisel blogunda ekonomik gelişmeleri yorumlamayı sürdürürken, şirket toplantılarında konuşmacılık yapıyor. Arkeoloji ve uzay araştırmalarına dair gelişmeleri izlemeyi, “yeni ekonomi” alanında okuma yapmayı seviyor.


Uğur Gürses - Exclusive Konuşmacı

Konuşmacımız, Ekonomi Yazarı Uğur Gürses, "Pandemi Gölgesinde Dünya ve Türkiye Ekonomisi," "Dijital Para”, "Finansal Piyasalar" ve "Altın Piyasası" başlıklı konuşmalarında ekonomi konusundaki bilgi, değerlendirme ve öngörülerini paylaşıyor.

Uğur Gürses - Kurumsal Çözümler