Search Button
  1. »
  2. Kurumsal Çözümler
  3. »
  4. Master Class Workshops - Konuşmacılar
  5. »
  6. ’Sen Değiş Dünyan Değişsin’’ Well-Being Workshop Programı

’Sen Değiş Dünyan Değişsin’’ Well-Being Workshop Programı

Hale Caneroğlu - Kurumsal Çözümler

’Sen Değiş Dünyan Değişsin’’ Well-Being Workshop Programı

İŞ HAYATIN’ın en önemli sorunlarından birisi motivasyon ve bağlılık. Çoğu birey HAYAL İŞİNDE ÇALIŞMADIĞINI düşünüyor ve geçim sağlamak için işe gitmek algısı yerine aslında hayatını zenginleştirmek, öncelikle tatmin ve mutluluk duygularını yaşayarak kalpten çalışmak istiyor. Başarının kendiliğinden bunun sonucu olmasını istiyor. Hayat amacını keşfetmek ve bu özellikleri ortaya çıkaracak şekilde iş hayatını şekillendirmek istiyor. İşte bu atölye diyor ki:

İŞİNİ SEVMEK İÇİN HAYAT AMACINI BİLMEN GEREKMİYOR! Güçlü karakteristik özelliklerini kullanarak hali hazırda yaptığın işi HAYAL İŞİN HALİNE GETİREBİLİRSİN üstelik öz-güvenini güçlendirirsin. Böylece güçlü yanlarını kullanırken hayat amacın kendiliğinden ortaya çıkar.

Tüm programın amacı katılımcının, bu güçlü karakteristik özellikleri ile farkındalığını artırarak, davranış ve eylemlerini bu güçlü yanlarıyla iş ve günlük hayatına yansıtmasını sağlamak. Böylece tatmin duygusu yüksek ve mutlu bireyler olmalarına yardımcı olmak. Tatmin duygusu yüksek ve mutlu bireylerin bir araya geldiği organizasyonlarda yer almanın yaratacağı motivasyona ve bağlılığa birlikte ulaşmak. Ayrıca Pozitif Psikoloji biliminin ‘’iyi olma haline’’ hizmet ettiği ispat edilmiş 6 alışkanlığı kişinin hayatına almasını sağlamak.

MODÜL BAŞLIKLARI:

MODÜL 1- Sende saklı olan güçlü yanlarını ve mutluluğunu keşfet!
MODÜL 2- Kuklası olduğun zihninle yüzleşerek özgürleş!
MODÜL 3- Hedeflerini Neden Ertelediğini Bul!
MODÜL 4- Hedeflerini Hayata Geçir!
MODÜL 5- Duygu Bankanı Yönet ve Zengin Ol!
MODÜL 6- İlişkilerde Kontrolü Eline Al!