Search Button

Yakup Bayrak | Konuşmacı

Girişimci, Kurumsal Girişimci, SHERPA, İnovasyon Lideri, İş Tasarımcısı, Fütürist, Growth Hacker

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Yakup Bayrak

Yakup Bayrak, Lycee Saint Joseph sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Öğrenimini tamamladı. Türkiye’nin ilk internet girişimlerinden Akampus.com ile başladığı profesyonel kariyerini, dijital dünyada geçirdiği 13 yılı aşkın süre içinde Pure New Media ve Bilge Adam gibi şirketlerde üst düzey yöneticilik deneyimleri ile zenginleştirdi.

2009 yılında ilk girişimi olan Keyfruit’u kurdu. 2010 yılının son çeyreğinde yayına giren Türkiye’nin ilk dijital varlık yönetim sistemi olan InfoFlight, kurucusu olduğu “çatı yapı” DAM Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin ilk oluşumudur. InfoFlight aynı zamanda, alpha-stage’deyken aldığı melek yatırımcı desteğiyle DAM’ın dış kaynakla fonlanan ilk projesi olmuştur.

2013 Mayıs ayında kurulan SHERPA, dijital ürün ve servisler için kullanıcı deneyimi (UX) tasarımı ve optimizasyonu sunmak amacıyla hayata geçirdiği ikinci ve lider oluşumudur.

Üçüncü oluşum, Türkiye’de alanında ilk ve tek olan DAM Growth Hackers, İnternet girişimcilerinin gelişim süreçlerinde sadece pazarlama taktikleriyle değil, zamanı değerli kılan metodolojilerle “şu an” ve “hayalin gerçekleştiği an” arasındaki süreyi minimize etmeyi amaçlamaktadır.

Dijital Stüdyo farklı mesleki dallardaki profesyonellere iş hayatlarında onlara ışık tutacak ileri düzey workshoplar düzenlemek amacıyla kurulmuş 4. DAM Bilgi Teknolojileri oluşumudur.

DAM’ın son girişimi Ciz.io ise bireysel ve kurumsal girişimcilerin iş fikirlerini pratik bir şekilde yaratabilmelerini ve paylaşabilmelerini dünyaca ünlü iş modeli kanvası ve lean kanvaslar aracılığıyla sağlayan ücretsiz bir web uygulamasıdır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Bayrak, yalın iş modelleri oluşturma, ürün-pazar uyumu analizleri, iş geliştirme, start-up kültürünün oluşturulması, kullanıcı deneyimi tasarımı ve optimizasyonu, growth hacking, dijital pazarlama ve reklam stratejilerinin geliştirilmesi, içerik odaklı inbound marketing, e-ticaret ve mobil uygulama geliştirme ve lean management felsefeleri hakkında şirketlere ve girişimcilere yol gösterici olarak çalışmaktadır.