Search Button

Dr. Altay Atlı | Konuşmacı

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Görevlisi

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Dr. Altay Atlı

Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi, Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi’nde araştırma uzmanı ve aynı zamanda da Çin’in en büyük denetim ve danışmanlık ağı olan ve dünyada ilk yirmi arasında yer alan Reanda International’ın Türkiye’deki şirketi Reanda Turkey’in ortağıdır. Üniversiteler ile iş dünyası, ve teori ile pratik arasında güçlü bir diyaloğun değerine inanan Dr. Atlı, akademik çalışmalarını danışmanlık ile birlikte sürdürmekte ve bu şekilde özgün, teorik ve analitik derinliği olan, bir yandan sahadaki ampirik gerçeklikten de beslenen çözümler üretmektedir. Uluslararası ekonomi politik, Asya’da uluslararası ilişkiler ve dış politikanın ekonomik boyutları üzerine lisans ve yüksek lisans seviyesinde dersler veren Dr. Atlı, birlikte çalıştığı kurumlara da Asya odaklı olmak üzere küresel ekonomide oluşan tehdit ve fırsatlara yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul Özel Alman Lisesi mezunu olan Dr. Atlı, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamış, Avustralya’nın Melbourne kentindeki Deakin University’de Uluslararası İşletme üzerine master yapmış ve doktorasını da yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden almıştır.

Daha önce Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nde çalışan ve Şanghay Üniversitesi Küresel Çalışmalar Merkezi’nde misafir araştırmacı olarak bulunan Dr. Atlı, bir dönem Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) araştırma koordinatörü olarak görev yapmıştır. Torino World Affairs Institute tarafından, German Marshall Fund of the United States, Australian National University, ve Stiftung Mercator işbirliğiyle düzenlenen bir program kapsamında “Global Emerging Voices Fellow” olarak seçilen Dr. Atlı, merkezi İstanbul’da yer alan Global İlişkiler Forumu’nda da “Young Academics Fellow” olarak kabul edilmiştir. Dr. Atlı, halen Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) Çin Network’ü uzman üyesidir ve merkezi Hong Kong’da olan haber ve görüş sitesi Asia Times’da yazarlık yapmaktadır. Aralarında Washington DC, San Francisco, Pekin, Şanghay, Tokyo, Singapur, Paris, Berlin, Stockholm, Budapeşte, Reykjavik, Brüksel, Torino ve Tunus’un da yer aldığı birçok dünya kentindeki kurumlarda Asya’daki gelişmeler ve Türkiye’nin Asya ülkeleri ile ilişkileri üzerine seminerler veren ve konuşmalar yapan Dr. Atlı, Bloomberg, BBC World, TRT, TvNet, CCTV, CGTN, Channel News Asia, China Radio International gibi kanallardaki programlara konuk olarak katılarak küresel ekonomideki ve Asya-Pasifik bölgesindeki gelişmeler ile Türkiye’nin Asya ülkeleri ile ilişkileri üzerine yorumlar yapmaktadır.