HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. ALTAY ATLI

DR. ALTAY ATLI Atlı Global Kurucu Direktörü

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. ALTAY ATLI 2024 Konuşma Başlıkları DR. ALTAY ATLI 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yükselen Çin
  • Asya Pasifik Yüzyılı
  • Yeni Dünya Düzeni
  • Küresel Ekonomide Türkiye
  • Belirsizlik Çağında Küresel Riskler

Dr. Altay Atlı Kimdir? 

Küresel ekonomik ilişkiler üzerine danışmanlık hizmetleri veren Atlı Global firmasının kurucu direktörüdür ve aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları yüksek lisans programı, Milli Savunma Üniversitesi Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programı ve Koç Üniversitesi Executive MBA programında dersler vermektedir. Üniversiteler ile iş dünyası, ve teori ile pratik arasında güçlü bir diyaloğun değerine inanan Dr. Atlı, akademik çalışmalarını danışmanlık ile birlikte sürdürmekte ve bu şekilde özgün, teorik ve analitik derinliği olan, bir yandan da sahadaki ampirik gerçeklikten beslenen çözümler üretmektedir.

İstanbul Özel Alman Lisesi mezunu olan Dr. Atlı, lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamlamış, Avustralya’nın Melbourne kentindeki Deakin University’de Uluslararası İşletme üzerine master yapmış ve doktorasını da yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden almıştır.

Daha önce Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi’nde çalışan ve Şanghay Üniversitesi Küresel Çalışmalar Merkezi’nde misafir araştırmacı olarak bulunan Dr. Atlı, bir dönem Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) araştırma koordinatörü olarak görev yapmıştır ve halen Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) Çin Network’ü uzman üyesidir.

Torino World Affairs Institute tarafından, German Marshall Fund of the United States, Australian National University, ve Stiftung Mercator işbirliğiyle düzenlenen bir program kapsamında “Global Emerging Voices Fellow” olarak seçilen Dr. Atlı, merkezi İstanbul’da yer alan Global İlişkiler Forumu’nda da “Young Academics Fellow” olarak kabul edilmiştir.

Aralarında Washington DC, San Francisco, Pekin, Şanghay, Guangzhou, Tokyo, Singapur, Paris, Berlin, Stockholm, Budapeşte, Reykjavik, Brüksel, Torino, Tel Aviv ve Tunus’un da yer aldığı birçok dünya kentindeki kurumlarda Asya’daki gelişmeler ve Türkiye’nin Asya ülkeleri ile ilişkileri üzerine seminerler veren ve konuşmalar yapan Dr. Atlı, TRT, Bloomberg, BBC World, TvNet, CCTV, CGTN, Channel News Asia, China Radio International gibi kanallardaki programlara konuk olarak katılarak küresel ekonomideki ve Asya-Pasifik bölgesindeki gelişmeler ile Türkiye’nin Asya ülkeleri ile ilişkileri üzerine yorumlar yapmaktadır. Dr. Atlı, aynı zamanda Ekotürk TV’de her hafta yayınlanan “Yükselen Asya” programını hazırlayarak sunmaktadır.

DR. ALTAY ATLI kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.