Search Button

Ece Vahapoğlu

Yazar, Gazeteci, Sunucu, MC, Wellness Eğitmeni

Ece Vahapoğlu

8 Mart 1978’de İstanbul’da doğan Ece Vahapoğlu, İşletme okuduğu The American University of Rome’u 2000 yılında birincilikle bitirdi. Fransa IEHEI’de AB ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı. 2001 yılında JC Derneği tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçildi. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı’na katıldı.

Çok satanlar listelerinde yer alan altı kişisel gelişim kitabı ve bir romanı var. İlk kitabı 23 yaşındayken yayınlandı. ÖTEKİ adlı romanı altı dile çevrildi.

Çeşitli TV kanallarında (NTV, CNBC-e, SkyTürk, CİNE5, ATV) programlar hazırlayıp sundu. Sabah, Akşam ve Takvim gazetelerinde köşe yazarlığı ve röportajlar yaptı. Sosyal medyada ve bloğunda sağlıklı yaşamla ilgili bilgiler paylaşıyor.

Spor, eğitim, sağlık ve kültür alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Radyo ve TV Sunuculuğu” dersi verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı HİS Federasyonu sertifikalı wellness antrenörü olup Türkiye çapında sağlıklı yaşam, spor ve beslenme seminerleri veriyor. Spor aktiviteleri düzenliyor. Koşu gruplarını hazırlıyor. Sağlık Bakanlığı Hareket Her Yerde kampanyasının sunuculuğunu yapıyor.

Herkes İçin Spor Federasyonu Proje Başkan Vekili görevini yürütüyor.

Ulusal ve uluslararası pek çok etkinlikte moderatör sunuculuk yapıyor. Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca sunuculuk yapıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle Dünyanın En Zor ve En Yüksek Maratonu olan Everest Maratonu’na katılan ilk Türk olarak yarışı Kadınlar’da 4. bitirerek ülkesine madalya kazandırdı.