Search Button

Erdil Yaşaroğlu | Konuşmacı

Karikatürist/ Heykeltıraş

Erdil Yaşaroğlu - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Erdil Yaşaroğlu

1971 yılında İstanbul'da doğdu.

20 yaşına kadar katıldığı karikatür yarışmalarından yurt içinde ve yurt dışında 30'a yakın ödül kazandı. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünü bitirdi.

İlk olarak 1989 yılında Güneş Gazetesi'nde çizmeye başlayan Yaşaroğlu, aynı yıl Limon Dergisi'nde Komikaze köşesini yayımlamaya başladı. Daha sonra Leman Dergisi'nde çizdi ve 2002 yılında arkadaşlarıyla Penguen Dergisi'ni kurdu. Komikaze serisinde yayımladığı 20 kitabın toplam satışı 1 milyonu aşmıştır. 1999 yılından beri yayınladığı komikaze.net sayfası ise ayda 500 bin kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 1990-2002 yılları arasında 50'ye yakın televizyon programı hazırladı. Bunların arasında Çılgın Bediş, Beyaz Show, Televizyon Çocuğu'nu sayabiliriz.

2010 yılında 12 bin metrekare üzerine dünyanın en büyük karikatürünü çizerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiştir. Sosyal medyada da çok sevilen Erdil Yaşaroğlu'nun 3 milyona yakın takipçisi vardır. Erdil Yaşaroğlu halen Penguen Dergisi'nde ve çocuklar için hazırladıkları ilk mizah dergisi olan Süper Penguen'de çizmektedir. Aynı zamanda heykel, reklam ve sinema çalışmalarına da devam etmektedir.

Erdil Yaşaroğlu; düşünme biçimi, gözlemler, fikir – espri – çizgi aşamaları üzerinden mizahın gücünü ve etkisini anlatıyor.

Konuşmasını kişisel kariyer yolculuğu, hikayeleri ve sunumunda yer alan karikatürleriyle renklendiriyor.


Erdil Yaşaroğlu - İlham Veren Konuşmacılar

Konuşmacımız, Karikatürist/Heykeltıraş Erdil Yaşaroğlu, "Çizginin Sahne Arkası”, “Bir Karikatüristin Dönüşüm Hikâyesi”, “Kutunun Dışında Düşünmek” ve “Erdil Yaşaroğlu ile Çizgi Atölye” başlıklı konuşmalarında düşünme biçimi, gözlemler ve fikir-espri-çizgi aşamaları üzerinden mizahın gücünü ve etkisini anlatıyor.

Erdil Yaşaroğlu - Kurumsal Çözümler