Search Button

Gonca Güzel | Konuşmacı

Uzman Diyetisyen , Bütüncül Sağlık Koçu, Eğitimci, Danışman

Gonca Güzel - Kurumsal Çözümler

KONUŞMACI PROFİLİ

12 Şubat 1979 tarihinde doğdu. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi'nde Renal Nütrisyon, Enteral-Parenteral Nütrisyon ve İşletme Yönetimi sertifika programlarına katıldı. Boğaziçi Üniversitesi'nde Fitoterapi eğitimi aldı. Bilgi Üniversitesinde Emotional Freedom Technique programına katıldı. JCI'ın Prime eğitimini aldı.Çocuk Hastalıklarında Beslenme, Kilo Yönetimi, Böbrek Hastalıklarında Beslenme gibi birçok alanda sertifikaları bulunmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Kobi Yönetimi MBA programını bitirdi. Başkent Üniversitesi’nde Diyetetik Doktora programını bitirdi. Uzun yıllardır ruhsal ve zihinsel terapiler, yoga, meditasyon teknikleri ile ilgilenmektedir. Insitute of İntegrative Nutrition ‘dan ‘’ İntegrative Nutrition Health Coaching’’ eğitimi aldı.

Çalışma hayatına ilk kez Usaş Antalya Havalimanı'nda Hijyen Müdürü olarak başladı. Fresenius Medical Care de Renal Diyetisyen olarak böbrek hastaları ile ilgilendi. Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi'nde ise, Hastalıklarda Beslenme alanlarında çalıştı. Microsoft, Sony, Uno, PWC, Deloitte, Abdi İbrahim, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi şirketlere beslenme eğitimi projeleri hazırlayıp yürüttü.

Aralık 2006'da "Büyümek için Beslenmek" adında eğitimini UNO sponsorluğunda ilköğretim okullarında vermiştir. Mart 2007'de Bahçeşehir Üniversitesi'nde "Beslenme Okulu" sertifika programını açtı.

Beslenme konusunda verdiği danışmanlıklarda bilimselliğe ve insanı bir bütün olarak incelemeye önem veriyor. Ruhsal, bedensel ve zihinsel sağlığı kazanmanın yollarını öğretiyor.2002 yılından beri bireysel ve kurumsal danışmanlık, eğitim ve koçluk yapan Gonca Güzel ; insanların hayatlarında değişim yaratmak için onları motive etmeye, yönlendirmeye ve desteklemeye değer vermektedir.

İnsanların yaşam kalitesini arttırmak için bir bütün olarak sağlıklı olması gerektiğine inanan Gonca Güzel ; psikoloji, kişisel gelişim, ruhsal terapiler, yoga ve meditasyon çalışmalarından da yararlanmaktadır.

İnsanları yönlendirirken ruhsal, fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak inceleyen ve ona göre danışmanlık ve koçluk yapan Gonca’nın ; danışanlarının daha sağlıklı, ideal kiloda, özgüvenli, özgür ve kendilerini bilen birer bireye dönüşmesini en büyük ödülü olarak görmektedir.

Kendi kişisel gelişimi için bırakmadığı öğrencilik hayatı , katıldığı seminerler ve terapiler ile beraber sürekli araştırması, okuması ve yeni çözüm yöntemleri bulması çok sevdiği ve keyif aldığı alanlardır.

Alternatif ve Fonksiyonel Tıp ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Türkiye Diyetisyenler Derneği ve The Center for Mındful Eating derneği üyesidir.

Gonca Güzel - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları

Wellness Konuşmacıları