Search Button

İdil Türkmenoğlu | Konuşmacı

Yönetici, Yazar, Öğretim Görevlisi

KONUŞMACI PROFİLİ

İdil Türkmenoğlu

Boğaziçi İşletme Bölümü’nden mezun. Doğuş Grubu’nda Garanti Bankası, Garanti Sigorta, Humanitas ve NTV Yayın Grubu’nda İK, Eğitim ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Bank of America’da iş üzerinde eğitim gördü ve Wharton’da Stratejik İK sertifikasını aldı. Boyner Grup’a 2001’de Benkar’la geçti. Daha sonra Beymen’in İK ve Eğitimini yönetti. 2003-2005 arasında sabbatical yaptı, University of Michigan’da “Pozitif Yönetim”in çalışmalarına katıldı.

2005-2011 arasında Boyner Holding İK ve İletişim Koordinatörü olarak çeşitli gelişim projelerini yürütmek üzere esnek zamanlı çalıştı. Aynı zamanda Prof.Üstün Dökmen’in ekibinde danışmanlık/eğitim projelerinde yer aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını tamamladı, sırasıyla İstanbul, Yeditepe ve Koç Üniversitelerinde ders verdi. Şimdi Boğaziçi’nde derslerine devam ediyor. 2011’de full time olarak Boyner Grup’a geri dönen Türkmenoğlu, 2014’ten 2018 Şubat ayına kadar Boyner Grup’ta İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Çeşitli internet sitelerinde, Boğaziçi’nde, Cosmopolitan’da ve Milliyet’te köşe yazıları yayımlandı. Şu an Madam Figaro’da “kadın, kariyer ve organizasyonlar” üzerine yazıyor. İlk kitabı “Ofis Hikayeleri” Kasım 2005’te Epsilon’dan, beşinci baskısı yapılan “Pozitif Yönetim” Elma’dan yayımlandı. Sektörel birçok ödülün sahibi, ayrıca 50CHRO arasında. PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) ve ÖSGD (Özel Sektör Gönüllüler Derneği) ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi. SHRM (Society of Human Resources Management), IPPA (International Positive Psychology Association) üyesi.

Fatih Türkmenoğlu ile evli. Talia ve Mira’nın annesi.

Kitaplar:
“Ofis Hikayeleri”, Kasım 2005, Epsilon.
“Pozitif Yönetim”, Mart 2011, Elma.
“Startejik İç İletişim”, yazılıyor, Elma.
“İşyerinde Demokrasi”, yazılıyor, Elma.

Kitapçık ve Rehberler:
“Kariyer Planlama”, 2014, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
“Kurumsal Gönüllülük” (ortak-yazar), 2013, Özel Sektör Gönüllüler Derneği
“İşyerinde Cinsiyet Eşitliği – İnsan Kaynaklarının Rolü” (ortak-yazar), 2012, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
“The Role of the HR in Establishing Gender Equality in the Workplace” (2012) (ortak-yazar), Davos, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı