Search Button

İdil Türkmenoğlu | Konuşmacı

Yönetici, Yazar, Öğretim Görevlisi

İdil Türkmenoğlu - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

İdil Türkmenoğlu

Boğaziçi İşletme Bölümü’nden mezun. Doğuş Grubu’nda Garanti Bankası, Garanti Sigorta, Humanitas ve NTV Yayın Grubu’nda İK, Eğitim ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Bank of America’da iş üzerinde eğitim gördü ve Wharton’da Stratejik İK sertifikasını aldı. Boyner Grup’a 2001’de Benkar’la geçti. Daha sonra Beymen’in İK ve Eğitimini yönetti. 2003-2005 arasında sabbatical yaptı, University of Michigan’da “Pozitif Yönetim”in çalışmalarına katıldı.
2005-2011 arasında Boyner Holding İK ve İletişim Koordinatörü olarak çeşitli gelişim projelerini yürütmek üzere esnek zamanlı çalıştı.

Aynı zamanda Prof.Üstün Dökmen’in ekibinde danışmanlık/eğitim projelerinde yer aldı. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji lisansüstü çalışmasını tamamladı, sırasıyla İstanbul, Yeditepe ve Koç Üniversitelerinde ders verdi. Şimdi Boğaziçi’nde derslerine devam ediyor. 2011’de full time olarak Boyner Grup’a geri dönen Türkmenoğlu, 2014’ten 2018 Şubat ayına kadar Boyner Grup’ta İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Şu anda Bağımsız Yönetim Kurulu üyelikleri yapıyor, İcra Kurullarına stratejik kültür-yetenek-organizasyon danışmanlıkları veriyor.

Çeşitli internet sitelerinde, Boğaziçi’nde, Cosmopolitan’da ve Milliyet’te köşe yazıları yayımlandı. İlk kitabı “Ofis Hikayeleri” Kasım 2005’te Epsilon’dan, sekizinci baskısı yapılan “Pozitif Yönetim” Elma’dan yayımlandı. 2019 tılında Işıl Taysever ile birlikte Torpil Değil Networking’i yazdı. Kurumsal İç İletişim yine 2019’da çıktı. Sektörel birçok ödülün sahibi, ayrıca 50CHRO arasında. PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) ve ÖSGD (Özel Sektör Gönüllüler Derneği), %30 Kulübü ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyelikleri yaptı. SHRM (Society of Human Resources Management), IPPA (International Positive Psychology Association) üyesi.

Kitaplar:

“Ofis Hikayeleri”, Kasım 2005, Epsilon.
“Pozitif Yönetim”, Mart 2011, Elma.
“Torpil Değil Networking”, Mart 2019, Elma
“Kurumsal İç İletişim”, Haziran 2019, Elma.
“Gelecek Savaşçıları”, basım aşamasında, Elma.
“İşyerinde Demokrasi”, yazılıyor, Elma.
“Rota Yeniden Oluşturuldu”, Şule Yücebıyık ile birlikte yazılıyor.

Kitapçık ve Rehberler:

“Kariyer Planlama”, 2014, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
“Kurumsal Gönüllülük” (ortak-yazar), 2013, Özel Sektör Gönüllüler Derneği
“İşyerinde Cinsiyet Eşitliği – İnsan Kaynaklarının Rolü” (ortak-yazar), 2012, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
“The Role of the HR in Establishing Gender Equality in the Workplace” (2012) (ortak-yazar), Davos, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı


İdil Türkmenoğlu - İlham Veren Konuşmacılar

Öneri listemizin konuğu konuşmacımız; Stratejik Danışman, Yönetim Kurulu Üyesi, Öğretim Görevlisi, Yazar ve aynı zamanda sahne sanatları ve dijital yapım üzerine çalışan Biraderler Yapım / Çocuk Genç Sanat Tiyatro isimli sosyal girişimin ortağı İdil Türkmenoğlu. Kazan Tatarı göçmen bir ailenin Türkiye’de doğan ilk kuşağı olan konuşmacımız, çok kültürlülükten besleniyor. Kültür, değerler, değişim, hizalanma, iletişim ve sürdürülebilirlik üzerine çalışıyor. Ofis Hikayeleri, Pozitif Yönetim, Kurumsal İç İletişim ve Işıl Taysever ile birlikte yazdığı Torpil Değil Networking isimli kitapları bulunan İdil Türkmenoğlu’nun şimdilerde yeni kitaplarını bitirmek için çalıştığı biliniyor. Gelin, konuşmacımız @idilturkmenoglu ‘nun sizler için hazırladığı öneri listemize birlikte göz atalım.

İdil Türkmenoğlu - Kurumsal Çözümler