INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ALLYSON STEWART-ALLEN

Allyson Stewart-Allen Dünyaca Ünlü Danışman, Yazar, Konuşmacı ve Eğitimci

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ALLYSON STEWART-ALLEN 2024 Konuşma Başlıkları ALLYSON STEWART-ALLEN 2024 Konuşma Başlıkları

  • ABD: Dünyanın En Büyük Pazarında Nasıl Başarılı Olunur?
  • Global Düşünebilmek: Farklı Kültürlerde İş Yapmak
  • Perakende Dünyasında Müşteri Beklentilerinin Dönüşümü: İçerik Pazarlaması
  • Uluslararası Pazarda Yer Alma Çabalarınızda En Doğru Yoldan Gitmek
  • ABD’nde Değişen İş İklimi
  • Geleceği Yeniden Tanımlamak: Asya Markalarının Büyük Birikimine Nüfuz Edebilmek

Konuşmacı Profili

Allyson Stewart-Allen, uzmanlık alanı markaların uluslararası platformda tanınması olan bir danışman, yazar, konuşmacı ve eğitimcidir. Allyson, gerek yayınlanmış eserleri, gerek verdiği eğitimler gerekse de katıldığı konuşma etkinlikleri aracılığıyla önde gelen birçok firmaya hizmet vermektedir.

25 yılı aşkın süredir Avrupa’da yaşayan bir Kaliforniyalı olarak kurmuş olduğu International Marketing Partners şirketinde, Dr. Peter Drucker ile yaptığı MBA eğitimi ve konuştuğu diller (Fransızca ve Almanca) yardımıyla uluslararası danışmanlık tecrübesini inşa etmiştir. Allyson işletmelere ve liderlerine BrandTravel metodunu kullanarak verimlilik ve karlılığın devamını sağlayacak yöntemleri göstermektedir. İşletmelerin global iş piyasasında etkin varlık gösterebilmesi için uluslararası sınırları işlevsel bir şekilde nasıl zorlayabilecekleri, yerelleşme, iş diplomasisi, iş kapasitesinin artırılması, iç ve dış hissedarlarla daha iyi ilişkiler kurulması gibi alanlarda nasıl gelişecekleri konusunda firmalara yol göstermektedir.

Danışmanlık
Allyson kariyerinin ilk yıllarında PwC, PA Consulting Group ve Hay Management Consultants gibi kuruluşlarda danışmanlık yaptıktan sonra lüks tüketim, perakende, reel sektör, turizm ve ağırlama sektörü gibi diğer sektörlerde pek çok firmanın yönetim kurulları ile liderlerine danışmanlık hizmeti sunmuştur ve bu hizmetlerine halen devam etmektedir. Şirketler Allyson’ın tecrübesi sayesinde pazarlama ve iş geliştirme stratejilerini yenilemekte ve iş diplomasisi becerilerini geliştirmektedirler. Aralarında Aegis, BAE Systems, Burberry, Coach, Cadburry, HSBC, Lufhansa, NBC Universal, SAB Miller ve Shell’in de bulunduğu 26 ülkeden 200’den fazla firma için gerçekleştirdiği birçok proje bulunmaktadır.

Yönetim Kurulu
Allyson Stewart-Allen, İngiltere’de pazarlama alanındaki en önemli profesyonel oluşum olan Chartered Institute of Marketing’de Kasım 2017’den beri Direktör olarak görev almaktadır. National Business Awards adlı kurumda Danışma Kurulu üyesidir.

Yayınlanmış Eserleri
Working with Americans (Prentice Hall) adlı bestseller kitabında Amerikalı iş ortakları, iş sahipleri ve yöneticilerle daha iyi çalışabilmek için Amerikan iş yapış kültürünü anlatan Allyson, bu alanda yazılmış ilk rehber nitelikli kitabın yazarıdır.

Win New Business ve FT Handbook of Management kitaplarının yazar kadrosundadır. Marketing in the USA for the UK Department of International Trade (DIT) kitabının üç ayrı edisyonunu yazmıştır. Market Leader dergisinde düzenli olarak yazıları yayınlanmaktadır.

Katıldığı Organizasyon ve Programlar
Allyson Sky News kanalının Muse of Marketing programında dört yıl boyunca tecrübe ve öngörülerini paylaşmıştır. CNBC’nin The Business Class ve BBC’nin The Apprentice programlarında yorumcu olarak bulunmuş, BBC News, ITV News, CNN, Bloomberg, Financial Times, USA Today, Business Week, The Wall Street Journal, Newsweek ve Fortune gibi yayın organlarında defalarca yer almıştır.

Kurumsal Eğitimler
Allyson birikim ve tecrübelerini Fortune 100’de yer alan firmalar ve belli bazı işletme ve iktisat fakülteleri ile paylaşmıştır. Bunlar arasında Cambridge ve Oxford Üniversiteleri, London Business School, Duke Corporate Education, HEC Paris ve Copenhagen Business School bulunmaktadır.

Ödüller
Allyson 2014 FTSE Raporu’nda adı geçen 100 Kadın Liderden biri, Who’s Who In the World (Who’s Who In America ve Who’s Who Among Other Women) ödülü sahibi, European Foundation Management Development tarafından verilen Excellence in Practice ödülünü iki kez kazanan ilk isimdir. London Business School tarafından 2009’da Lufthansa projesi için, Oxford Üniversitesi tarafından 2012’de BAE Systems projesi için ödüllendirilmiştir.

Konuşmacı, Jüri Üyesi ve Mentor
Uluslararası organizasyonlarda konuşmacı olarak sıkça yer alan Allyson bunun haricinde The Drucker Forum, The Conference Board, Wilton Park, Economist Conferences, Institute of Directors Conferences, British American Chamber, Marketing Society, Content Marketing Association, Retail Week, Festival of Marketing, American Marketing Association gibi pek çok oluşumda BrandTravel ve iş diplomasisi tecrübelerini paylaşmıştır. Jüri üyesi olarak çalıştığı programlar ise şunlardır: National Business Awards, CBI/Amazon Growing Business Awards, PwC UK Private Business Awards, The International Business Awards and the Chartered Institute of Marketing’s Marketing Excellence Awards. Allyson ayrıca Londra Belediye Başkanına London’s International Business Programme oluşumunda danışmanlık yapmaktadır.

Eğitim Geçmişi
Allyson lisans eğitimini University of Southern California Marshall School of Business fakültesinde uluslararası işletme konusunda tamamlamış, Claremont Grade University’de Dr. Peter Drucker ile bizzat çalışarak MBA derecesini almıştır.

Üye Olduğu Birlik ve Organizasyonlar
Chartered Institute of Marketing ve British American Project destekçisi, International Women’s Forum üyesi, National Business Awards, Institute for Leadership Studies - Loyola Marymount University ve IORMA Danışma Kurulu Üyesi, Business for Diplomatic Action kıdemli danışmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Los Angeles’da doğup büyümüş olmakla birlikte Allyson 1988’den beri Londra’da yaşamaktadır. ABD ve İngiltere vatandaşıdır. Evening of Fascinating Women adlı networking etkinliğinin yaratıcısıdır.

ALLYSON STEWART-ALLEN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.