INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ASTRONOT GARRETT REISMAN

ASTRONOT GARRETT REISMAN University of Southern California Uzay Bilimleri Mühendisliği Profesörü, SpaceX Kıdemli Danışmanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ASTRONOT GARRETT REISMAN 2024 Konuşma Başlıkları ASTRONOT GARRETT REISMAN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Amerikan Uzay Programının Yakın Tarihi ve Geleceği
  • İlham, Kararlılık, Vizyon ve İnovasyon Dersleri
  • Apollo 1, Meydan Okuma ve Kolombiya - Risk Yönetiminde Başarısızlıklar: Bireyler ve Organizasyonlar Bu Tip Trajedilerden Neler Öğrenmeli?
  • Mühendislik Tasarımında Yönlendirici Bir İlke Olarak Sadelik ve Basitlik
  • NASA ve SpaceX’de İnovasyon – Kim Daha İyi ve Neden?

Astronot Garrett Reisman Kimdir?

Şimdiye kadar üç Space Shuttle uzay aracında görev almış bir NASA emektarı olan Dr. Garrett Reisman, Space Shuttle ile uçmanın nasıl bir deneyim olduğunu ve gelecekte insanlığı bekleyen uzay yolculuklarını eğlenceli bir şekilde dinleyenlerine aktarmaktadır. 

NASA tarafından ilk kez özel görevli astronot olarak 1998 yılında uzaya çıkan Dr. Reisman, ilk görevinde Space Shuttle Endeavour ile International Space Station uzay istasyonuna bırakıldı. ISS uzay istasyonunda 95 gün süren görevini tamamladıktan sonra Space Shuttle Discovery ile yeryüzüne geri döndü ve ikinci görevini Space Shuttle Atlantis ile gerçekleştirdi. Reisman, her iki görev süresince üç ayrı uzay yürüyüşünü tamamladı ve ISS uzay istasyonunun robotik kolunun hareketlerinden sorumlu mühendis olarak görev aldı.. Dr. Reisman aynı zamanda Space Shuttle uzay aracının uçuş mühendisi olarak da bir süre çalışmalar gerçekleştirdi. Bu görevlerin yanı sıra Dr. Reisman, NASA tarafından uzay yürüyüşleri için özel olarak tasarlanan ‘The Colbert Report’ cihazı için çalışmalar gerçekleştirdi. 

2011 yılında NASA’dan ayrılan Reisman aynı tarihten itibaren Kalifornia’da SpaceX şirketinde Uzay Operasyonları Direktörü olarak görev almaya başladı. Yeni işinde, Spacex' tarafından astronotları uzaya taşımak için kullanılacak Falcon 9 roketi ve Dragon uzay aracını hazırlamak için NASA ile birlikte çalışan Reisman aynı zamanda mürettebat aracındaki tüm insan arayüzlerinin sorumlusu olarak da görev almaktadır.  Bu önemli görevleri ile Dr. Reisman, Amerikan uzay programlarının hem geçmişinde hem de geleceğinde çok önemli roller üstlenen bir uzman olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Uzaya açılmanın nasıl bir deneyim olduğunu etkileyici hikayelerle anlatan Dr. Reisman’ın konuşmacılarında; yer küreyi yörüngesinde görmek, uzay boşluğunda yürümek, uzay koşullarında yaşamak, çalışmak ve yeryüzü atmosferine tekrar girmek gibi deneyimleri ve ilginç öyküleri bulabilirsiniz. 

Gelecekte insanların yapacağı diğer uzay çalışmaları ve açılımları hakkında çok özel bilgileri de dinleyenleriyle paylaşan Dr. Reisman, bizi bekleyen yeni çağa,  yeni keşiflerin altın devri olarak bakmaktadır.

ASTRONOT GARRETT REISMAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.