INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ATTİLA KÖKSAL, CFA

ATTİLA KÖKSAL, CFA FODER Yönetim Kurulu Başkanı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ATTİLA KÖKSAL, CFA 2024 Konuşma Başlıkları ATTİLA KÖKSAL, CFA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Davranışsal Finans Kavramları ve Uygulamaları
  • Portföy Yönetimi ve Yatırım Danışmanlığı Hizmetlerinde Davranışsal Finans Uygulamaları / Davranışsal Yatırımcı Tipleri
  • Finansal Okuryazarlık
  • Finansal Özgürlük İçin Yapmamız Gerekenler
  • Finans Sektöründe Kariyer Yapmak
  • Türk Hanehalkının Tasarruf ve Yatırım Eğilimleri
  • Türkiye Sermaye Piyasası – Tarihi, Yapısı, Kurumları
  • Varlık Yönetimi
  • Yatırım Araçları, Piyasalardaki Riskler ve Bu Riskleri Önlemenin Yolları

Attila Köksal Kimdir?

Orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan Attila Köksal, 1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 1985 yılında Philadelphia Drexel Üniversitesi’nden MBA derecesi almıştır. Yatırım bankacılığı kariyerine Princeton’da Center for International Financial Research Inc. de başlayan Köksal, sırasıyla Saudi American Bank, Tacirler Menkul Değerler, İnter Yatırım, İnter Portföy ve Demir Yatırım’da yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

2002-2020 arası Ünlü Menkul Değerler'de Genel Müdürlük ve ardından yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdüren Köksal, 2011-2014 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı, çeşitli dönemlerde Borsa İstanbul, VOB A.Ş. ve CFA Institute'da Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Köksal, halihazırda Turkish Bank’ın bir iştiraki olan Turkish Dijital Teknolojiler A.Ş.’de, Türk Sigorta’da ve WWF Türkiye’de yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmakta olup, Nisan 2019 tarihinden beri Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Sabancı Üniversitesi’nde Davranışsal Finans dersleri vermekte olan olan Köksal’ın, yazar arkadaşları ile birlikte kaleme aldığı ‘Geleceğe Yatırım’ serisi altında ‘Yarının Büyükleri İçin Tasarruf ve Yatırım Tavsiyeleri’ ve ‘Aileler İçin Tasarruf ve Yatırım Tavsiyeleri’ adlı iki kitabı bulunmaktadır. Son kitabı ‘Parasal Konularda Yaptığımız Hatalar’, tasarruf, birikim ve yatırım konularında yaptığımız hataları, bunların yaşamlarımız üzerindeki olumsuz etkilerini ve bu etkileri azaltmak için yapılması gerekenleri kapsamaktadır.

ATTİLA KÖKSAL, CFA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.