HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

CRISTINA DOLAN

CRISTINA DOLAN iXledger Kurucu Ortak & COO, InsideChains Kurucusu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

CRISTINA DOLAN 2024 Konuşma Başlıkları CRISTINA DOLAN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Blockchain
  • Güven Kavramının Geleceği
  • Kripto Para Birimleri
  • Dijital Dönüşüm
  • Veri ve İnovasyon
  • Ödeme Sistemlerinin Geleceği
  • Bitcoin ve Global Ekonomi

Cristina Dolan Kimdir? 

Cristina Dolan, blockchain tabanlı sigorta işlemleri için alternatif bir pazar olarak faaliyetini sürdüren iXledger’ın kurucu ortağı ve COO’sudur. Cristina, iXledger şirketindeki pozisyonundan önce bulut bilişim sistemleri üzerinden kurumsal çözümler sunan bir yazılım şirketinde yönetici pozisyonunda çalışmış ve birçok ödüllü yazılım üretmiş olan bu firmada edindiği tecrübelerini, blockchain piyasasında  kullanmıştır. Cristina bugün, gelişmekte olan blockchain piyasasında hem verimlilik hem de yeni fırsatlar yaratacak dijital teknolojileri kendi bilgi birikimiyle şekillendirmeye devam etmektedir.

Dünyadaki en büyük internet hizmetleri tedarikçilerinden biri  olan OneMain şirketinin de kurucuları arasında da yer alan Cristina Dolan, internet konusunda uzman olarak MIT Üniversitesi Media Lab Enstitüsü’nde çalışmalar gerçekleştirmiştir. 

Cristina Dolan, Hearst ve Disney gibi büyük şirketlerde teknoloji departmanlarının başında yer alarak bu şirketlerin ilk web sitelerinin hayata geçirilmesine öncülük etmiştir. Cristina aynı zamanda IBM ve Oracle firmalarında da yönetici pozisyonunda görev almış, global piyasalara pek çok yeni ürün kazandırılmasına katkıda bulunmuş ve MIT Üniversitesi tarafından da desteklenen Wordstream’da CEO olarak görev almıştır. 

Cristina; mühendis, bilgisayar bilimcisi, fütürist ve çözüm üreticisi olarak mühendislik becerilerinin, sorunları çözmek için kullanılabileceğine inanmaktadır ve bu inançtan hareketle de “Just Solve It” adını verdiği ünlü TEDx konuşmasını yapmıştır.

Cristina, 2013 yılında dünya çapındaki tüm öğrenciler için “Dream it. Code it. Win it.” yarışmasını hayata geçirmiş ve tasarladığı bu yarışma ile aşağıda adı geçen ödüllere layık görülmüştür. 

  • Trader Magazine Charitable Contribution Award 
  • MIT Harold E. Lobdell Distinguished Service Award
  • Stevie Awards (Best Organization, Best Female Innovator ve Best Executive of the Year kategorisi. 

Cristina halen MIT Üniversitesi Enterprise Forum of NYC Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Cristina, lisans eğitimini Elektrik Mühendisliği Bölümünde tamamlamış, Bilgisayar Bilimi, Veri İletişimi ve İşletme alanlarında çalışmalarını yoğunlaştırıp master derecesini ise MIT Üniversitesi Media Lab Entitüsü’nden almıştır. 

Olimpik bir spor olan çelik kızakta (Bobsled and Skeleton) Dünya Çelik Kızak müsabakasında, kadınlarda dünya ikinciliği  derecesi almıştır ve ABD Çelik Kızak Milli müsabakalarında şampiyon olarak  ABD Milli Çelik Kızak Takımında yer almıştır. 

Anadili olan İngilizce haricinde çok iyi derecede İspanyolca bilmektedir.

CRISTINA DOLAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.