INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DİLEK TUNA

DİLEK TUNA Kitap ve Film Çevirmeni, Program Sunucusu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Masters of Ceremony

Dilek Tuna Kimdir? 

Melbourne Avustralya doğumluyum.

Melbourne’da Royal Melbourne İnstitute of Technology (RMIT) Universitesi Mütercim Tercümanlık Ön Lisans Bölümü ve Uluslararası İlişkiler Lisans Bölümü mezunuyum.

Melbourne’da Kangan Batman Meslek Yüksek Okulunda Üst düzey yönetici asistanlığı ve proje koordinatörlüğü pozisyonlarında çalıştım. Aynı zamanda Mütercim Tercümanlık ajanslarında Mütercim Tercüman olarak çalıştım.

2010 yılından beri İstanbul’da ikamet ediyorum. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra bağımsız olarak İngilizce öğretmenliği yaptım. 2015’ten beri Haliç Üniversitesinde Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Biriminde Koordinatör olarak çalışmaya devam ediyorum. Bunun yanı sıra kitap ve film senaryo çevirileri yapıyorum.

Profesyonel kariyerim hep eğitim sektöründe seyretti ancak buna ek olarak her zaman sunuculuk, spikerlik ve drama sanat dalına ilgi duydum ve yakın oldum.

Yıllar içerisinde kişisel gelişim için ve ilgi alanımda tatmin olma isteğim doğrultusunda seçtiğim eğitim ve programlar hep bu yönde oldu. Melbourne’da (yerel bir tiyatro olan) National Tiyatro’da Drama eğitimi ve Swinburne Universitesin’de Seslendirme, Dublaj ve İngilizce diksiyon eğitimi aldım.

Melbourne’da yapılan Türk film festivalleri ve benzeri etkinliklerde sunuculuk yaptım.

İstanbul’da ise Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde Türkçe Diksiyon ve Sunuculuk ve Spikerlik Sertifika kurslarını aldım.

DİLEK TUNA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.