HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. AYESHA KHANNA

Dr. Ayesha Khanna ADDO AI Kurucu Ortağı ve CEO'su

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. AYESHA KHANNA 2024 Konuşma Başlıkları DR. AYESHA KHANNA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yapay Zeka ile Kazanmak: Yenilikçi Liderler Büyümeyi Nasıl Sağlar?
  • İş Dünyasının Geleceği: Dördüncü Sanayi Devriminde İnsan Potansiyeli Nasıl Artırılır?
  • Akıllı Şehirler 2.0: Nasıl Çalışacağımızın, Oynayacağımızın ve Yaşayacağımızın Geleceği
  • Sektörünüzü Etkileyecek İlk On Trend
  • Yeni İnternetin Yıkıcı Gücü: Kripto, Metaverse ve Web3 için Hazır mısınız?

Konuşmacı Profili

"Yapay zekanın amacı insan potansiyelini güçlendirmektir." - Dr. Ayesha Khanna

Dr. Ayesha Khanna, merkezi Singapur ve San Francisco'da bulunan küresel bir yapay zeka (AI) çözümleri firması olan Addo'nun Kurucu Ortağı ve CEO'sudur. Dünyanın önde gelen şirketlerine ve hükümetlerine yapay zeka, akıllı şehirler ve metaverse konularında stratejik danışmanlık yapmaktadır.

Addo, 2017 yılında Forbes dergisinde Asya'nın önde gelen dört yapay zeka şirketinden biri olarak gösterildi ve Ayesha, 2018 yılında Forbes dergisi tarafından Güneydoğu Asya'nın çığır açan kadın girişimcilerinden biri olarak seçildi. Addo'nun müşterileri arasında Singapur'un en büyük toplu taşıma şirketi SMRT; Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük hastane ağlarından biri olan Mercy; Singapur'un en büyük telekomünikasyon şirketi Singtel; Japonya'nın en büyük sigorta şirketi SOMPO; Pakistan'ın en büyük bankası Habib Bank ve Dubai'yi lider bir akıllı şehre dönüştürmekle görevli devlet kurumu Smart Dubai yer almaktadır. Addo'yu kurmadan önce Ayesha, Wall Street'te on yıldan fazla bir süre boyunca önde gelen finans kurumları için büyük ölçekli ticaret, risk yönetimi ve veri analitiği sistemleri geliştirdi.

Ayesha, şirketler ve akıllı şehir projeleri için aktif bir danışman ve yönetim kurulu üyesidir. Ayesha, endüstriyel yazılım alanında küresel bir lider olan İngiliz FTSE 100 çok uluslu teknoloji firması AVEVA Group'un yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Ayrıca, Suudi Arabistan'da geliştirilmekte olan 500 milyar dolarlık akıllı şehir NEOM için teknoloji altyapısının (yapay zeka, robotik, blok zinciri ve sanal gerçekliği içeren) vizyonunu oluşturmak ve sunmaktan sorumlu olan NEOM Tech and Digital Holding Company'nin yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Ayesha ayrıca dünyanın en büyük kozmetik şirketi olan L'Oreal'in küresel Bilimsel Danışma Kurulu'nda görev yapmakta ve yeni teknolojilerin geleceği, yıkıcı yenilikler ve değişen tüketici tercihleri konusunda danışmanlık yapmaktadır.

Ayesha, 9 akademik okulda 44 tam zamanlı program ve yaklaşık 15.000 öğrenci nüfusu ile Singapur'un önde gelen politeknik okullarından biri olan Ngee Ann Polytechnic'in yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Aynı zamanda, ulus için bütüncül bir spor kültürü geliştirmekle görevli başlıca devlet kurumu olan Sport Singapore'un yönetim kurulu üyesidir.

Ayesha, 2018-2022 yılları arasında, ülkenin dijital ekonomisini yönlendirmek ve Akıllı Ulus vizyonunu güçlendirmek için dünya standartlarında teknoloji sektörünü geliştiren ve düzenleyen Singapur devlet kurumu olan Infocomm Media Development Authority (IMDA) yönetim kurulunda görev yaptı. Ayesha, 2014 yılında Singapur Eğitim Bakanlığı'nın, vatandaşları dördüncü sanayi devrimine hazırlamak için eğitimi ekonomik talep, kariyer rehberliği ve yaşam boyu öğrenme ile uyumlu hale getiren yenilikçi bir ulusal program olan Skills Future ile sonuçlanan yönlendirme komitesinin bir üyesiydi.

Ayesha, Singapur'daki kız çocuklarına ücretsiz kodlama ve yapay zeka dersleri veren bir yardım kuruluşu olan 21C GIRLS'ün (21. Yüzyıl Kızları) Kurucusudur. Programlar arasında Google tarafından desteklenen ve binlerce çocuğa (8-14 yaş) kodlama öğreten Code in the Community ve kızlara (18-24 yaş) yapay zekanın temellerini öğretmek için Ngee Ann Polytechnic ile ortaklık kuran Empower yer almaktadır. Ayesha aynı zamanda Metaverse ve Web3'te öğrenmek, inşa etmek ve yatırım yapmak isteyen kadınlar için küresel bir kolektif olan Squad'ın Kurucusudur.

Ayesha, önemli finans, teknoloji ve diğer endüstri konferanslarında sunum yapmış, üst düzey hükümet brifingleri vermiş, AI Asia gibi sempozyumlara başkanlık etmiş ve TEDx etkinliklerinde konuşmuştur. Ayesha, gelişmekte olan teknolojilerin etkisi ve yönetişimi konusunda düşünce liderliği sağlayan uluslararası uzmanlardan oluşan bir topluluk olan Dünya Ekonomik Forumu'nun Küresel Gelecek Konseylerinin bir üyesidir.

Ayesha, Straight Through Processing (2008) kitabının yazarı ve Hybrid Reality (2012) kitabının ortak yazarıdır: Thriving in the Emerging Human-Technology Civilization (2012) adlı kitabın ortak yazarıdır. Teknoloji, inovasyon ve akıllı şehirler konularında The New York Times, BusinessWeek, TIME, Newsweek, Forbes, Harvard Business Review, Strategy+Business ve Foreign Policy'de yayınlanmış ve alıntılar yapılmıştır.

Ayesha, ZDF'nin (Almanya'nın en büyük TV kanalı) dünya çapında on iki "Lider Kadın" belgeselinde yer aldı (2019). Singapur'un teknoloji alanında önde gelen kadınlarından biri (Singapur Bilgisayar Topluluğu) seçildi ve yakın zamanda Neue Zürcher Zeitung (İsviçre), Focus Magazin (Almanya), Corriere della Sera (İtalya), Dagens Næringsliv (Norveç), Lëtzebuerger Journal (Lüksemburg), Computer Sweden (İsveç), Information Age (İskandinavya), Peak (Singapur) ve In The Black (Avustralya) gibi önde gelen yayınlarda yapay zeka alanındaki çalışmalarıyla yer aldı.

Ayesha, Harvard Üniversitesi'nden Ekonomi alanında lisans (onur derecesi), Columbia Üniversitesi'nden Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisans ve London School of Economics'ten Bilişim Sistemleri alanında doktora (akıllı şehirlerde dijital inovasyon odaklı) derecesine sahiptir.

DR. AYESHA KHANNA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.