INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. MİCHAEL BLOOMFİELD

Dr. Michael Bloomfield Yaratıcılık Üzerine Küresel Konuşmacı | Antropolog | CreativeBeing Uygulamasının Yaratıcısı | Sanatçı | Semiyotikçi

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote Speaker

DR. MİCHAEL BLOOMFİELD 2024 Konuşma Başlıkları DR. MİCHAEL BLOOMFİELD 2024 Konuşma Başlıkları

  • Liderler neden yaratıcılığa ihtiyaç duyar?
  • Yaratıcılığı kültürünüze yerleştirmek
  • Ruh sağlığı ve esenlik için yaratıcılık
  • Yaratıcılık: yeniliğin anahtarı
  • Gelecek yaratıcıdır
  • Sürdürülebilirlik ve yaratıcılık
  • Zeka olarak yaratıcılık

Dr. Michael Bloomfield Kimdir?

Dr. Michael Bloomfield yaratıcı düşünme ve inovasyon konusunda önde gelen bir otoritedir. Eski bir öğretim görevlisi olduğu Doğu Londra Üniversitesi'nden doktora derecesine sahip bir antropolog olan Michael, yaratıcılığın ilk birleşik bilimsel teorisi olan Cusp Teorisini geliştirmiştir.

Michael'ın çalışmaları Guardian gazetesinde yayınlandı ve yaratıcı potansiyelinizi nasıl ortaya çıkaracağınız konusunda Guardian Masterclass'ları düzenledi. IBM, Deloitte, Barclays Bank, Proctor & Gamble ve Omnicom gibi küresel kuruluşlara yaratıcılık ve yenilikçilik üzerine çok sayıda konuşma yapmıştır. Aynı zamanda önde gelen bir ticari semiyotikçi ve iş antropoloğu olan Michael, yıllarını büyük kuruluşlara olumlu etki yaratabilecekleri yeni ve cesur fikirler sunarak geçirmiştir.

Michael, yaratıcılığın nasıl sahip olduğumuz en önemli özellik olduğunu gösteren Creative Being kitabının yazarıdır. En önemli mesajlarından biri, yaratıcılığın sadece sanatçılar, şairler ve ressamlar için olmadığıdır: sosyal felsefeler ve teknolojik icatlardan sert iş kararlarına, askeri stratejilere, komediye ve flört oyunundaki taktiklere kadar şimdiye kadar ortaya çıkmış en iyi fikirlerin arkasında yaratıcılık vardır. Tarih öncesi ve 50-100.000 yıl önce insanların yükselişine tanıklık eden "Yaratıcı Patlama" konusunda uzman olan Michael, yaratıcılığın bugün bizi bir tür ve birey olarak ayıran, ancak modern dünyada çoğu zaman göz ardı edilen özel bir nitelik olduğunu gösteriyor.

Devrim niteliğindeki uygulaması Creative Being, zihni yeni, sezgisel ve değerli yollarla esneten günlük zihinsel egzersizler aracılığıyla herkesin yaratıcı zekasını artırmaya yönelik ilk sistematik ve bilimsel temelli araçtır. Michael'ın şirketi Creative Being, şirketlerin yaratıcılığı kurum kültürlerinin daha merkezi bir parçası haline getirmelerine yardımcı olmak için eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyor.

Michael ayrıca TV prodüksiyon şirketleri, marka ajansları ve yaratıcı endüstrilerin yakınında bile çalışmayan şirketler için fikir üretme atölyeleri düzenliyor - çünkü Dünya Ekonomik Forumu ve diğerlerinin de belirttiği gibi yaratıcılık artık tüm iş dünyasında ihtiyaç duyulan temel becerilerden biri.

Michael'ın en önemli hedeflerinden biri, eğitimde yaratıcılığı yaygınlaştırmak ve merhum Sir Ken Robinson'ın deyimiyle okulların "yaratıcılığı öldürmemesi" için gerekli olan derin kültürel değişimin teşvik edilmesine yardımcı olmaktır.      

Michael'ın kendisi de yaratıcı bir güç merkezidir; ödüllü reklam kampanyalarının ve milyarlarca gelir getiren pazarlama konseptlerinin arkasında onun yaratıcı fikirleri vardır. Bir sanatçı, müzisyen ve hikaye anlatıcısı olan Michael'ın uzun metrajlı filmi şu anda geliştirme aşamasında. Film, delirmeye çalışan bir adam hakkında.

DR. MİCHAEL BLOOMFİELD kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.