HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. PARAG KHANNA

Dr. Parag Khanna Stratejik Fütürist, Dünya Çapında Çok Satan Yazar, FutureMap'in Kurucusu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. PARAG KHANNA 2024 Konuşma Başlıkları DR. PARAG KHANNA 2024 Konuşma Başlıkları

  • Pandemi Sonrası Dünya için Küresel Senaryolar
  • Genç Yetenekler için Küresel Savaş
  • İklim Adaptasyonu: Bu Yüzyılın En Yüksek Önceliği
  • Gelecek Asya'da: Milyarlarca İnsan, Trilyonlarca Dolar
  • Küresel Finansal Hizmetler
  • Ulaşım ve Mobilite: Otomotiv ve Havacılık
  • Çevre: Enerji, Tarım, Su ve Sağlık
  • Gayrimenkul, İnşaat, Altyapı ve Lojistik

Konuşmacı Profili

Dr. Parag Khanna vizyoner bir stratejik fütürist ve dünya çapında çok satan bir yazardır. Titiz veri analizi, sofistike senaryolar ve son teknoloji haritalama yöntemlerini bir araya getiren butik bir danışmanlık firması olan FutureMap'in kurucusu ve yönetici ortağıdır. Küreselleşme konusunda dünyaca ünlü bir otorite olan Dr. Khanna, Esquire'ın "21. Yüzyılın En Etkili 75 Kişisi" arasında gösterilmiş ve WIRED'ın "Akıllılar Listesi "nde yer almıştır.

Khanna, karmaşık küresel sistemimizin nasıl hızla evrim geçirdiğinin önde gelen tahmincisidir. Jeopolitik, ekonomik ve teknolojik mega eğilimleri damıtan veri açısından zengin görselleştirmeler sunmakta ve 150'den fazla ülkede derin uzmanlığını ve ilk elden deneyimlerini somutlaştıran özel ve ayrıntılı sunumlar yapmaktadır. Çalışmaları, çeşitli senaryolar altında varlık değerlerini tahmin etmek için lider platform olan FutureMap'in tescilli yazılımı Climate Alpha da dahil olmak üzere stratejik olarak anlayışlı ve eyleme geçirilebilir bir değer sunmaktadır.

Khanna, ABD Ulusal İstihbarat Konseyi'nde ve Singapur hükümetinin Gelecek Ekonomisi Komitesi'nde danışman olarak görev yapmak da dahil olmak üzere otuzdan fazla hükümete öngörülerini sunmuştur. Ayrıca çok sayıda finans firması ve teknoloji şirketinin yönetim kurullarında görev yapmıştır.

Parag'ın analizleri düzenli olarak CNN, Bloomberg, CNBC, BBC, The New York Times, Wall Street Journal, The Economist, Financial Times, National Geographic, TIME, Fast Company, Harvard Business Review, The Atlantic, Foreign Affairs ve Foreign Policy gibi etkili medya organlarında yer almaktadır. Khanna, 2016'da TED'de ve 2009'da TED Global'de konuşmacı olarak yer almış ve konuşmaları internette üç milyondan fazla izlenmiştir.

Khanna'nın en yeni kitabı MOVE: The Forces Uprooting Us (2021), Financial Times tarafından 2021'in en iyi kitaplarından biri seçildi ve ünlü uzmanlar Nouriel Roubini, Kim Stanley Robinson, Alec Ross, Balaji Srinivasan ve diğerleri tarafından onaylandı. Gelecek Asyalılarındır adlı kitabı: Commerce, Conflict, and Culture in the 21st Century (2019) adlı kitabı Larry Summers, Jim Rogers ve diğer pek çok ünlü isimden övgüler almıştır. Kirkus Reviews tarafından "göz kamaştırıcı" olarak nitelendirilmiş ve Financial Times tarafından "otoriter... standart bir referans" olarak selamlanmıştır.

Khanna aynı zamanda çok satan İkinci Dünya ile başlayan dünya düzeninin geleceği üzerine otoriter bir üçlemenin de yazarıdır: Empires and Influence in the New Global Order (2008) ve ardından How to Run the World (Dünya Nasıl Yönetilir?) adlı kitapların yazarıdır: Charting a Course to the Next Renaissance (2011) ile devam etmiş ve Connectography ile son bulmuştur: Mapping the Future of Global Civilization (2016) ile sonlandırmıştır. Bu kitaplar Eric Schmidt, Chuck Hagel, Fareed Zakaria, Mark Mobius, Robert Kaplan, Kevin Kelly, Martin Sorrell ve Klaus Schwab gibi önde gelen isimlerden övgüler aldı. The New York Times Book Review Khanna'yı "dış politika dehası bir çocuk" olarak selamladı.

Khanna ayrıca iki kitap daha yazmıştır: Technocracy in America: Rise of the Info-State (2017) ve Hybrid Reality: Thriving in the Emerging Human-Technology Civilization (2011) (eşi Ayesha Khanna ile birlikte yazmıştır). Bu kitaplardan ilki Tyler Cowen ve Lawrence Lessig gibi önemli entelektüeller tarafından güçlü bir şekilde desteklenmiş, ikincisi ise Alvin Toffler, Peter Diamandis, Peter Schwartz ve diğerleri tarafından kutlanmıştır. Kitapları yirmiden fazla dile çevrilmiş ve dünya çapında önde gelen yayınlarda yer almıştır.

FutureMap'i kurmadan önce Khanna, Singapur Ulusal Üniversitesi Asya ve Küreselleşme Merkezi'nde Kıdemli Araştırma Görevlisi ve New America ve Brookings Enstitüsü'nde kıdemli araştırmacı olarak çalışmıştır. 2007 yılında ABD Özel Harekat Kuvvetleri'nin kıdemli jeopolitik danışmanı olarak Irak ve Afganistan'da görev yapmıştır. Ayrıca Cenevre'deki Dünya Ekonomik Forumu'nda ve New York'taki Dış İlişkiler Konseyi'nde çalışmıştır.

Dr. Khanna, London School of Economics'ten doktora derecesine ve Georgetown Üniversitesi Dış Hizmet Okulu'ndan lisans ve yüksek lisans derecesine sahiptir. Almanca, Hintçe, Fransızca, İspanyolca ve temel düzeyde Arapça bilmektedir. Kendisi Dünya Ekonomik Forumu'nun Genç Küresel Lideridir.

DR. PARAG KHANNA kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.