INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ERTAN BALABAN

Ertan Balaban Sporcu, Girişimci, TV Sunucusu

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ERTAN BALABAN  2024 Konuşma Başlıkları ERTAN BALABAN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Bir Dövüşçü Gibi Zorluklarla Nasıl Başa Çıkıyorum?
  • Ring Aslında Hayatın Ta Kendisi!
  • Dövüş Anılarım ve Hayatıma Kattıkları
  • Girişimcilik ile Hayalperestlik Arasındaki Fark Nedir?
  • Doğru Antrenman ve Doğru Beslenme I Kendinizin En İyi Versiyonu Olun!
  • Spor ve Sağlıklı Beslenme Bir Alışkanlık Değil, Hayat Biçimidir
  • Fiziksel ve Mental Olarak Sağlıklı Bir Yaşam İçin Neler Yapmalıyız?

Ertan Balaban Kimdir?

1983’te İstanbul’da doğan Ertan Balaban, eğitimini ABD’nin Indiana kentinde bulunan Ball State Üniversitesi’nde tamamladı ve işletme bölümünden mezun oldu. Ball State Üniversitesi’nde ‘Mixed Martial Arts’ bölümünü kuran Balaban, aynı yıl içerisinde bu alanda dersler vermeye başladı. 2006’da Ball State Üniversitesi’nin işletme bölümünden (Miller College of Business) mezun olduktan sonra, kampüs içinde bir spor salonu açarak girişimcilik hayatına ilk adımını attı. Balaban’ 2007 yılında Türkiye’ye dönmesiyle birlikte bu disiplinleri devam ettirmek istedi ve bu spor alanında bir öncü haline geldi.

2011 yılında takımını Balaban JiuJitsu takımı olarak adlandıran Balaban, Avrupa’nın lider MMA organizasyonu olan WFC ile bir anlaşma imzaladı ve rakibini 50 saniyede kilit pozisyonuna alıp ‘Mata Leon’ boğuşu ile teslim olmaya zorlayarak ilk maçını kazandı. Bu sebeple bir BJJ giyim markası olan Mata Leon Kimonos’u kurdu ve 28 ülkeye ihraç etti. 2013’te son dövüşünü dünyanın en büyük global organizasyonlarından biri olan Glory World Series’de gerçekleştiren Balaban, 6-2-0’lık bir rekor ve maç sonunda eşine ettiği evlenme teklifi ile kariyerini sonlandırdı.Balaban, kişisel ihtiyaçları ile beraber takımının ihtiyaçlarını da önemseyerek bir güç ve kondisyon merkezi açma fikri edindi.

Crossfit Balaban kapısını ilk kez 2013 yılında Ataşehir, İstanbul’da açtı ve 4. Levent’te bulunan ikinci ve Suadiye daha sonra Fenerbahçe’de yer alan üçüncü şube ile büyümeye devam etti. Aynı zamanda 2016’da Kuzey Kıbrıs’ta bir Franchise açtı. Crossfit Balaban, 2018 yılında konsept değiştirerek marka adı ‘Balaban Solid Sports’ oldu ve birçok farklı grup derslerini birleştirerek ders çeşitliliğini arttırdı.

2019 yılında dövüş sporları için haber platform olan FightWorldTurkey ve birçok dövüş markasının satışa sunulduğu bir online alışveriş mağazası olan FightShopTurkey’i kurdu. Atos Jiu-Jitsu’da siyah kuşak sahibi olan Ertan Balaban, aktif olarak işletmeci kariyerine ve girişimciliğe devam etmekle beraber, 2020 senesinde TRT Belgesel için çekilen ‘Bir Dövüşcünün Dünya Maceraları’ isimli belgeselde sunuculuk yapmaktadır.

ERTAN BALABAN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.