INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

GAMZE ACAR BAYRAKTAROĞLU

Gamze Acar Bayraktaroğlu ACC), Yönetici Koçu, Eğitmen, Girişimci

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

GAMZE ACAR BAYRAKTAROĞLU  2024 Konuşma Başlıkları GAMZE ACAR BAYRAKTAROĞLU 2024 Konuşma Başlıkları

  • Koçluk ve Mentorluk
  • Koçluk Kültürü Yaratmak
  • Kurum içi Mentorluk ve Koçluk Sistemleri Kurmak
  • Kurumlarda Yenilikçi Bakış ve Kültür Oluşturma
  • Kişisel Liderlik
  • Yönetici Koçluğu

Gamze Acar Bayraktaroğlu Kimdir? 

Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından uzmanlığı onaylanan (ACC) bir yönetici koçu ve eğitmendir. Eş-yazarlığını yaptığı YÖNETİMDE KOÇLUK YAKLAŞIMI isimli kitabı Ocak 2010 tarihinde basılmıştır. Motiva Koçluk ve Eğitim Hizmetlerinin kurucusu, Institute of Executive Coaching and Mentoring’in de eş-kurucusudur. İngiltere’nin en büyük koçluk okullarından Academy of Executive Coaching'in Türkiye temsilcisidir. Chartered Management Institute'un Türkiye'de çözüm ortağıdır. Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi (EMCC) Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir. Tasarladığı ve sunduğu Koçluk ve mentorluk eğitimleri Uluslar arası Koçluk Federasyonu tarafından onaylanmıştır. PricewaterhouseCoopers (PWC) ile de ortak eğitim projeleri tasarlamakta ve sunmaktadır.

1969 yılında Ankara’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini 1987 yılında English High School’da tamamladıktan sonra, lisans derecesini, Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden 1991 yılında aldı.

Kariyerine bankacı olarak Finansbank’ta müşteri temsilcisi göreviyle başladı ve Interbank’ta yatırım bankacılığı ile devam etti. Uluslararası yatırım bankalarına ve fonlara yönelik perakende, çimento, bira, medya, demir-çelik, havayolları, inşaat malzemeleri ve ilaç sektörlerini ve şirketlerin analistliğini yaptı. Yabancı portföy yatırımcılarının yatırımlarını yönlendirdi. 1996 yılında aynı görevle Garanti Yatırım Bankası’na geçti. Sonrasında uluslararası yatırımcılara portföy satış danışmanlığında bulundu. 2002-2004 yılları arasında şirket evlilikleri projelerini yönettiği kurumsal finansman bölümünden ayrılarak, ortağı olduğu Navitas’ta profesyonel olarak eğitmenlik ve koçluk yapmaya başladı. 2007 yılında kendi firması Motiva Uluslararası Koçluk ve Eğitim Hizmetlerini kurdu.

2001 yılında Doğuş Grubu Lider Geliştirme programına grup bünyesinde 60 aday arasından 4. seçilerek, proje kapsamında liderlik ve yöneticilik konusunda çok sayıda eğitim ve koçluk aldı. 1996 senesinden beri, aktif faaliyette bulunduğu Junior Chamber International (JCI), İstanbul Şubesi üyesi olup, eğitim ve uluslararası ilişkiler konusunda Başkan Yardımcılığında ve Başkanlık görevinde bulundu. Yaptığı katkılardan dolayı Senatörlük ünvanını aldı. Eğitimcilik hayatına uluslararası eğitimci sertifkasını alarak 1996 yılında bu dernekte başlayan Bayraktaroğlu, halen dernek içinde ve dışında çeşitli bireysel gelişim ve yönetici geliştirme eğitimleri vermektedir. Dernek bünyesinde ulusal ve uluslararası çeşitli konferanslara eğitmen ve konuşmacı olarak katılmaktadır.
Ne kadar akıllı olursak olalım, yapamayacağımız tek şey kendimize dışarıdan bakabilmektir.
2001 yılında JCI bünyesindeki en büyük ve saygın projelerden biri olan TOYP- Türkiye’nin en başarılı on genci yarışmasının direktörlüğünü yaptı. 2002 yılında Istanbul’da yapılan 2000 yerli ve yabancı üyenin katıldığı Avrupa Konferansı bünyesinde projelerde liderlik yaptı. 1997 yılında JCI yetkililerinin seçimi ile Türkiye’yi temsilen tek üye olarak lider yetiştirme programı olan ve İsveç’te Volvo sponsorluğu ile gerçekleştirilen Avrupa Liderlik Akademisine katılma hakkı kazandı. 2006 yılında İsveç’te yapılan organizasyona eğitmen olarak davet edildi.

2005 yılından beri takımlara ve tepe yöneticilerine koçluk yapmaktadır. 2004 yılında Bayraktaroğlu, dünyanın en büyük koçluk okulu CTI-Coaches Training Institute’u ortağı ile Türkiye’ye getirmiş ve bu konuda bir ilki gerçekleştirmişlerdir. CTI tarafından verilen ileri düzey “Co-active Coaching” eğitimini Haziran 2005’de tamamlayarak, ICF akredite Uluslararası Koçluk Sertifikasını ve 2006 yılında da Gestalt Institute of Cleveland tarafından verilen Coaching eğitimi sonucu “Enhancing Your Competency” , 2008 yılında da Gestalt Groupworks: Learning To Facilitate Groups” sertifikalarını almıştır. 2010 yılında Organizational and Relationship Coaching programını tamamlamıştır.

Bayraktaroğlu, uzmanlık alanları olan Yöneticilikte Koçluk ve Mentorluk, Liderlik, Analitik ve Stratejik Düşünme, Yaratıcı ve Yenilikçi Düşünme, Etkin Sunum Teknikleri, İleri Düzey Satış konularında eğitimler hazırlamakta ve vermektedir. Eğitim verdiği konularla ilgili de çeşitli yazıları bulunmaktadır. Ayrıca İngiliz Crossroads Eğitim Şirketi ile proje bazında eğitim danışmanı olarak işbirliği yapmaktadır. Almanya, Izlanda, Güney Kore, Dubai ve İsveç’te uluslar arası projelerde yer almıştır.

Gamze Bayraktaroğlu, BÜMED - Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, BRM – Boğaziçi Üniversitesi ve Robert Kolej Mezunları Derneği, ASTD-American Society For Training Development, ICF- International CoachingFederation, JCI- Junior Chamber International ve PERYÖN üyesidir.

GAMZE ACAR BAYRAKTAROĞLU kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.