INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

GORAN CARSTEDT

GORAN CARSTEDT IKEA Eski CEO'su, Sosyal Girişimci

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

GORAN CARSTEDT 2024 Konuşma Başlıkları GORAN CARSTEDT 2024 Konuşma Başlıkları

  • Sürdürülebilir bir gelecek yaratmak - çağımızın liderlik sorunu
  • Liderlik - Değişim için insan enerjisi nasıl yaratılır?
  • Güçlendirme ve bağlılık - bir liderlik sorunu olarak
  • Bir liderlik mücadelesi olarak marka oluşturma
  • Bir liderlik mücadelesi olarak inovasyon

Konuşmacı Profili

Göran Carstedt Ph.D, girişimci iş girişimlerinin toplum temelli sosyal inovasyon ile birleştirilebileceği çeşitli girişimlerde bulunmaktadır. Dr. Carstedt çeşitli Avrupa, ABD ve Asya kuruluşlarına danışmanlık ve koçluk yapmakta ve çeşitli şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Dr. Carstedt 2007-08 yılları arasında Clinton İklim Girişimi'nin Kıdemli Direktörü olarak görev yapmıştır. 1998-2000 yılları arasında Cambridge, MA, ABD'de bulunan MIT'de örgütsel öğrenme ve liderlik araştırma merkezi olan SOL - The Society for Organizational Learning'de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. IKEA Perakende Avrupa eski Başkanı ve 1990-1997 IKEA Grup Yönetim Kurulu üyesidir. 1990-1995 yılları arasında Plymouth Meeting, Pennsylvania'da IKEA Kuzey Amerika Başkanı olarak görev yapmıştır.

Dr. Carstedt, IKEA'ya katılmadan önce uzun yıllar Volvo'da farklı yönetici pozisyonlarında görev yapmıştır. Volvo'ya 1974 yılında Göteborg, İsveç'teki Otomobil Bölümü'nde Pazar Planlama Müdürü olarak katıldı. 1977-1982 yılları arasında Volvo Genel Merkezi'nde Kurumsal Planlama Ofisi Müdürü ve 1982-1985 yılları arasında Paris'teki Volvo France SA'da Otomobil Bölümü Başkanı olarak görev yaptı. 1985-1990 yılları arasında otomobil, kamyon, otobüs, yedek parça ve hizmetler için İsveç Volvo satış organizasyonu olan Volvo Svenska Bil AB'nin Başkanı olarak görev yaptı. Bu süre zarfında aynı zamanda Volvo Group Yönetim Komitesi'nin bir üyesiydi.

Dr. Carstedt, 1974 yılında Umeå Üniversitesi'nden doktora derecesini ve 2007 yılında Blekinge Tekniska Högskola, Karlskrona'dan fahri doktora unvanını almıştır. Dr. Carstedt ayrıca 2015-2017 yılları arasında Göteborg Üniversitesi İşletme, Ekonomi ve Hukuk Fakültesi'nde konuk profesör olarak görev yapmıştır.

Goran Carstedt, liderlik ve kurumsal öğrenme ve değişim konularında önde gelen bir uzmandır. Uluslararası konferanslarda, prestijli üniversitelerde ve kurumsal yönetim ekiplerinde konuşmalar yapmaktadır.

Konuşmaları konulara bağlı olarak değişebilir, ancak görüşü, insanları anlamlı, öğrenilebilir, tam bağlılıklarına değecek bir şeye davet eden liderliğin başarılı organizasyonlar yaratmak için gerekli insan enerjisini yarattığına dair güçlü bir inanca dayanmaktadır. Daha sürdürülebilir bir topluma doğru geçişin ancak daha sürdürülebilir iş stratejilerinin bir sonucu olarak gerçekleşebileceğini savunuyor. Derslerinde bunun nasıl yapılabileceğine dair uygulamalı örnekler veriyor. Derslerinde liderlik, öğrenen organizasyonlar, örgütsel değişim, marka oluşturma, girişimcilik ve sürdürülebilir kalkınma gibi konularda aydınlatıcı perspektifler sunmaktadır.

GORAN CARSTEDT kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.