INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

GREG LINDSAY

GREG LINDSAY Şehirci, Fütürist, Urban Tech Üyesi, Cornell Tech

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

GREG LINDSAY 2024 Konuşma Başlıkları GREG LINDSAY 2024 Konuşma Başlıkları

  • Metaverse Metropolis
  • 2050'de Nerede Yaşayacaksınız?
  • Geleceğin Geleceği
  • Mühendislik Serendipliği
  • Robotun Yolla Buluştuğu Yer
  • Büyük Yeniden Düşünme: Post-Pandemi Sonrası Şehirler Otonom Her Şey: Yapay Zeka, Gelecek ve Bu Konuda Yapabileceklerimiz

Greg Lindsay Kimdir?

Greg Lindsay bir generalist, şehirci, fütürist ve konuşmacıdır. Cornell Tech Jacobs Enstitüsü'nde 2022-2023 kentsel teknoloji araştırmacısıdır ve burada kentsel ölçekte artırılmış gerçekliğin etkilerini araştıran yeni bir girişim olan The Metaverse Metropolis'i yönetmektedir. Ayrıca MIT'nin Future Urban Collectives Lab'ında kıdemli araştırmacı, Climate Alpha'da kıdemli danışman ve Atlantic Council'in Scowcroft Strategy Initiative'inde yerleşik olmayan kıdemli araştırmacıdır.

The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The Guardian, USA Today, CNN, NPR ve BBC tarafından şehirlerin geleceği, teknoloji ve mobilite konularında uzman olarak gösterilmiştir. Danışmanlık firması FutureMap'in ortağıdır ve Intel, Samsung, IKEA, Starbucks, Audi, Hyundai, Tishman Speyer, British Land, André Balazs Properties, Aldar, Emaar ve Expo 2020'nin yanı sıra çok sayıda G20 hükümet kuruluşuna danışmanlık yapmıştır. Daha önce BMW MINI'nin kentsel teknoloji hızlandırıcısı URBAN-X'te misafir şehirci, NewCities'te uygulamalı araştırma direktörü ve mobilite odaklı yan kuruluşu CoMotion'da kurucu strateji direktörü olarak görev yapmıştır.

Greg, 10 Downing Street, Birleşik Devletler Askeri Akademisi, Sandia Ulusal Laboratuvarları, OECD, Harvard Business School, MIT Media Lab ve Aspen Fikirler Festivali'ndeki konuşmaları da dahil olmak üzere şehirler, mobilite, inovasyon ve küreselleşme hakkında sık sık konuşmaktadır. Studio Gang Architects ile banliyölerin geleceği üzerine yaptığı çalışma 2012 yılında New York Modern Sanat Müzesi'nde (MoMA) sergilenmiştir. Çalışmaları ayrıca 15., 16. ve 17. Venedik Mimarlık Bienalleri, Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali ve Habitat III'te sergilenmiştir. CREtech Climate'ın yönetim kurulunda yer almaktadır ve reSITE'ın 2018 ve 2019 edisyonlarının konuk küratörlüğünü yapmıştır.

Daha önce Fast Company ve Fortune'a katkıda bulunan bir yazar ve Advertising Age'de baş editör olarak görev yapmıştır. Kendisi 2011 yılında büyük beğeni toplayan uluslararası çok satan Aerotropolis kitabının ortak yazarıdır: The Way We'll Live Next kitabının ortak yazarıdır.

Yazıları ayrıca The New York Times, The Wall Street Journal, Bloomberg BusinessWeek, Harvard Business Review, The Financial Times, McKinsey Quarterly, Time, Wired, The Atlantic, The New Republic, New York, Slate, Quartz, Inc, Politico, The Economist Group, The World Economic Forum, The Nikkei Asian Review, World Policy Journal, Next City, Marie Claire Italia, Travel + Leisure, Condé Nast Traveler ve Departures'da yer almıştır.

GREG LINDSAY kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.