INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

HÜSEYİN ÖZER

HÜSEYİN ÖZER Sofra Restorantlarının Yaratıcısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

Hüseyin Özer Kimdir?

“Herkes büyük adam olmak isterken ben iyi bir adam olmayı kafama koymuştum” diyen Hüseyin Özer’in hikayesi, Doğu ile Batı arasında kara ulaşımının yapıldığı “Şark Yolu” diye adlandırılan Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı şirin bir köyde başlıyor. Daha küçük yaştayken anne ve babası ayrılan, babası tarafından evlatlıktan reddedilen Hüseyin Özer, tekbir hayal kuruyor. Okumak… Yazmayı, okula giderek değil, taşa ve duvara, kara değnekle yazarak öğreniyor. Bir yandan keçi çobanlığı yapıyor. Bir süre sonra film senaryolarını aratmayan hikayesi Tokat’tan Ankara’ya taşınıyor. Parası ve kalacak yeri olmadan Ankara’da hayatta kalmaya çalışan Özer, çocuk yaşta çalışmaya başlarken bir yandan da içindeki okuma sevgisine engel olamıyor, kitaplar alıyor, okumayı söküyor, kendini eğitiyor. Ankara’da hayatta kalmayı ve mücadeleyi öğrenince bu sefer rotayı İstanbul'a çeviriyor. Burada da bir yandan çalışırken bir yandan da İngilizce öğrenmeye başlıyor. Biriktirdiği parayla Londra’ya bir otobüs bileti alıp hayatının tamamen değiştirecek yeni bir yolculuğa çıkıyor. Bu yabancı şehirde de eğitimden vazgeçmiyor bir yandan İngilizce kursuna gidiyor, bir yandan bir dönercide çalışıyor. Yıllar sonra çalıştığı bu dükkanı satın alıyor. Dönerci dükkanını lüks bir restoranta dönüşüyor. 30 yıl iş yapmayan ve sürekli kapanan dükkanın kapısında uzun müşteri kuyrukları oluşuyor.

Ekonomik krizlerin yaşandığı dönemlerde ise sağlıklı ve ekonomik yemekler yapmak için, yemeklerin fiyatını müşterilerin belirlediği Cafe’leri icat ediyor. Yıllar içinde Özer ve Sofra restoranları, başkent Londra’nın en işlek ve önemli merkezlerinde yer alıyor. Aralarında Türk İngiliz Ticaret Odası’nın da bulunduğu Londra’da ki tüm sivil toplum kuruluşlarına yıllardır sponsorluk yaparak, destek veriyor. Daha sonra da Hüseyin Özer Eğitim Vakfı’nı kuruyor.

Özer’in restoranları her yıl ‘Michelin Guide’ tarafından tavsiye edilen “dünyanın ilk ve tek Türk lokantası seçilmektedir. Hüseyin Özer’in, tüm dünyada satılan “Sofra Cook Book” adlı İngilizce bir yemek kitabı da bulunmaktadır.

HÜSEYİN ÖZER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.